ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

השוואת מחירי הרכבים

רוצה לקנות Ford חדשה?

פורד משווקת בישראל מגוון גדול של דגמים איכותיים העונים בקלות על כל צורך. ניתן לקנות את רכבי פורד מהיבואן דרך חברות ליסינג או דרך חברות המתמחות ברכבי יד שנייה. מלא פרטים או צור קשר עם יועץ

טופס מורחב
טופס מקוצר
מלא פרטים וקבל הצעות לקניית פורד חדשה
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
אוטו1 - פורטל השוואת רכבים

פורד

Ford
פורד
ארצות הברית 1919 פיאסטה, פוקוס 7,927
Ford

דגמי Ford

מכוניות מנהלים

מכוניות משפחתיות

רכב מיני

פורד- יצרנית הרכב המובילה
אחת מיצרניות הרכב הגדולות בעולם, ממוקמת מזה שנים רבות בראש טבלאות המכירות העולמיות. חברת פורד מחזיקה בבעלות על מותג הרכב לינקולן וכן מחזיקה חלקית במותגי הרכב מאזדה ואסטון מרטין. בשנת 2008 בעקבות שינויים אירגוניים רבים שחלו בה, מכרה החברה את מניות השליטה שהחזיקה בחברות לנד רובר ויגואר לחברת טאטא ההודית  ובשנת 2010 מכרה היא המניות שהחזיקה בחברות וולוו וכמו כן הפסיקה לחלוטין את יצורו של מותג הרכב מרקורי. סמלה של החברה מייצג את שם החברה ואילו צבעו הכחול של הסמל מייצג את העיר מישיגן 
 
ראשית דרכה של החברה 
החברה נוסדה על ידי מר הנרי פורד ושותפיו בשנת 1903 במישיגן ארצות הברית. מר Ford , מהנדס רכב מיומן סבר כי מטרת החברה צריכה להיות ייצור של כלי רכב פשוטים, זולים ואמינים שיאפשרו שימוש בקרה בקהל הרחב, שותפיו לעומתו סברו כי ייטב עם החברה לייצר רכבי איכות יוקרתיים שיאפשרו הכנסה גבוה יותר לקופת החברה, מחלוקת זו הביא לסכסוך עמוק שהקשה את מלאכת העבודה היומיומית, מחלוקת זו באה על פתרונה בשנת 1906 עת הצליח מיסד החברה לרכוש את מניותיהם של שותפיו ולקבל על עצמו את השליטה המלאה בחברה. שיטת העבודה בחברה נחשבה לשיטת עבודה חדשנית וראשונית, מדובר היה בשיטת פס הייצור הנע, לפיה כל עובד מתמחה בביצוע פעולה מסויימת בשלבי ייצור והרכבת הרכבים על גבי פס הייצור. באמצעות שיטה זו הגיעה החברה לשיפור משמעותי בכמויות הרכבים שיוצרו ובמחיריהם של המכוניות.
 
הדגם הראשון שיוצא על ידי החברה
הרכב הראשון שהציגה זכה לשם "מודל T", הוא הוצג בשנת 1908 בתצוגת הרכב השנתית בעיר דיטרויט. מודל T הציג מנוע חדשני בן 4 צילנדרים והתנעה ידנית בעזרת מנועלה, הוא שווק עם תג מחיר נמוך ביותר שעמד על כ-900 דולר וזכה לאחוזי מכירות גובהים כך שבשיא מכירותיו יוצרו כ-170 אלף יחידות. תג המחיר של המודל T  אף הלך וירד ובשנת 1920 נמכר בכ-300 דולר בלבד ובכך הגשים מר פורד את מטרתו לייצור רכבים איכותיים להמונים. בשנת 1919 הציגה החברה גירסה מתקדמת יותר של המודל T  בעלת סטארטר חשמלי ובכך נפתרה היא מההנעה הידנית, תיבת הילוכים מתקדמת המאפשרת החלפת הילוכים באמצעות דוושות רגל ומהירות מיירבית של 70 קמ"ש- נתון חסר תקדים לאותם ימים. מודל T יוצר במספר מרכבים לרבות סדאן, קופה ודגם מסחרי גדול מימדים, ובכך הותאם הרכב לקהל יעד גדול ומגוון ועד שנת 1926 יוצרו למעלה מ-2 מליון יחידות בשנה. מודל T  יוצר עד שנת 1927 ובסך הכל לאורך כל תקופת שיווקו נמכרו למעלה מ-15 מליון יחידות, עד היום נחשב הוא לרכב מהפכני ומשפיע בתעשיית הרכב כולה, ובהתאם זכה הוא בתואר "מכונית המאה ה-20" בתחרות המכונית המובילה של המאה.  
 
התפתחות החברה במרוצת השנים
במרוצת השנים נעשו על ידי החברה שלל צעדים בונים שמטרתם להרחיב ולהגדי את פעילות החברה, כך לדוגמא בשנת 1925 רכשה החברה את יצרנית הרכב לניקולן שעסקה בייצור רכבי יוקרה לעשירון העליון, בשנת 1930 הקימה החברה חטיבה ליצור רכבים במחירים בינוניים שזכתה לשם "מרקורי", בשנת 1950 הונפקה החברה בבורסה האמריקאית ואיפשרה רכישה חלקית של מניותיה על ידי הציבור הרחב ובשנת 1960 ייסד מר פורד השני, נכדו של מייסד החברה את חטיבת "Ford אירופה". פעולות נוספות רבות נעשו על ידי החברה על מנת להגדיל את פעילותה ורווחיה ובשנת 1967 רכשה החברה מספר מותגי רכב מוכרים ומובילים בינהם יצרנית הרכב היפנית מאזדה, יצרנית רכבי היוקרה יגואר, יצרנית רכבי השטח לנד רובר, יצרניות היוקרה וולוו ואסטון מרטין. תקופת השגשוג והפריחה הכלכלית של החברה נשמכה שנים ארוכות עד שבשנת 2008 הכריעה המשבר הכלכלי את החברה ועל מנת להתיעל מכרה היא את המותגים יגואר ולנד רובר לקונצן ההודי טאטא ואת מותג הרכב וולוו ליצרנית הרכבים הסינית ג'ילי.
 
שינויים ותמורות בהנהלת החברה
בשנת 1945 תפס כאמור נכדו של מר הנרי את מקומו של סבו בתפקיד נשיא החברה. Ford הנכד החזיק בתפקיד במשך שנים ארוכות עד לשנת 1960 ושימש עד לשנת 1980 כיו"ר מועצת המנהלים בחברה. הוא נפטר בשנת 1987 וכיום ממלא את תפקיד המנכ"ל אחיינו, מר וויליאם קליי פורד ג'וניור אשר מוביל את החברה ביד רמה להצלחה ופיתוח מתמיד.
 
רכבי החברה מגיעים לישראל
מותגי הרכב שבראשות החברה מיובאים לארץ על ידי יבואני רכב שונים, חברת "דלק מוטורס" מייבאת לישראל את מותגי Ford ומאזדה ואילו יבואנית הרכב "מאיר" מייבאת את מותג הרכב וולוו. מותגים נוספים דוגמאת אסטון מרטין ומרקורי אינם מיובאים לארץ ביבוא סדיר. מותגי הרכב שבראשות החברה נחשבים למובילים ביד רמה בשוק הרכב הישראלי דבר הנובע משלל סיבות ובינהם איכות הרכבים, עיצובם, תג המחיר בו הם משווקים, רמת בטיחותם ועוד.
 
רכבי החברה המשווקים כיום בישראל
רכבי מותג הרכב פורד משתייכים לקטגוריות שונות ומגוונות, בקטגוריית רכבי המיני מציעה החברה את דגם הפיאסטה האהוב שעבר במרוצת השנים שלל עידכונים ושיפורים וכיום נחשב הוא למוביל קטגוריית רכבי המיני, הוא משווק עם מנוע 1.25 או 1.4 ליטר איכותי המספק ביצועי כביש נהדרים. בקטגוריית רכבי המנהלים מציעה החברה את דגם המונדיאו, מדובר על רכב גדול מימדים המהווה שילוב מושלם של נוחות נסיעה ומרחב רב לאיחסון עם נוחות מקסימאלית. המונדיאו משווק עם מנוע חזק המספק ביצועי כביש מרגשים. בקטגוריית המשפחתיות משווקת החברה את המשפחתית המושלמת- הפוקוס, מדובר ברכב משפחתי בעל מספר גדול של אפשרויות מרכב ונפחי מנוע המספק נהיגה נוחה, היגוי מושלם, רמת גימור מתקדמת ותג מחיר משתלם לכל כיס. בכל הנוגע לטנדרים מובילה החברה ביד רמה עם שני דגמים מצויינים, הראשון, דגם ה F-150 אשר נחשב למוצלח ואהוב ביותר בעיקר בושק האמריקאי, בעל מנוע אדיר מימדים, שתי גרסאות קבינה וזיווד מלא לניווט. הדגם השני הוא ה- F-350  נחשב למוביל משמעותי בקטגוריה, משווק עם מנוע V8 בנפח חסר תקדים של כ-6.2 ליטר וכושר העמסה עצום. בקטגוריית המסחריות מציעה החברה את הטרנזיט קונקט קארגו והטרנזיט קונקט וואגון אשר הינם רכבים שימושיים ואיכותיים ביותר בעיקר לצורך העמסה ונשיאה של ציוד רב. הם משווקים עם מנוע 2.0 ליטרים חזק במיוחד המאפשר שימוש רב. בקטגוריית המיניוואנים משווקת החברה שלושה דגמים מובילים, הראשון הינו דגם האס- מקס, בעלת 7 מקומות ישיבה ומקום רב לאיחסון נוח, היא מושלמת למשפחות גדולות ומצטיינת בביצועי כביש איכותיים. השני הוא דגם הגלקסי, מדובר מרכב הגדול והמפואר ביותר שמייצרת החברה, לאחרונה עבה הגלקסי מתיחת פנים מקיפה וזכתה לקבינה קידמית גדולה, מנוע 2.0 ליטרים טורבו עם טכנולוגיית האקובוסט ושלוש רמות גימור- זטק, טיטניום וטיטניום אקס. הדגם השלישי הוא דגם הטרנזיט, מדובר על מכונית להסעת 12 נוסעים איכותית ונוחה, המספקת גישה נוחה למושבים האחוריים וקבינת נהג גדולה ונוחה לנסיעות ארוכות. כלל רכבי החברה עומדים בתקני הבטיחות המחמירים בהצלחה יתרה ונחשבים למאובזרים היטב לשיפור בטיחות הנהג והנוסעים ברכב.
 
 
לייעוץ ברכישת רכב התקשר
03-3727760
או השאר פרטים:
הגדרות נגישות