ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

רכבי KIA בישראל

חולם על מכונית חדשה?

מדובר באחד ממותגי הרכב המובילים והפופלאירים בישראל בתנופת מכירות מדהימה בכל הדגמים והסיגמנטים. להשוואה או ייעוץ לצורכי קניית KIA חדשה או יד שנייה מהיבואן או מחברת ליסינג מלא פרטים או צור קשר לשיחה עם יועץ 03-3727760

טופס מורחב
טופס מקוצר
מלא פרטים וקבל הצעות לקניית קיה חדשה
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
אוטו1 - פורטל השוואת רכבים

קיה

KIA
קיה
קוריאה 1944 פיקנטו, סיד 26,365
KIA

דגמי KIA

היברידי/חשמלי

מכוניות מנהלים

מכוניות משפחתיות

רכב מיני

יצרנית הרכבים הקוראנית 
קיה מוטורס, יצרנית הרכב הדרום קוראנית, נחשבת לאחת מיצרניות רכבי הנוסעים המובילות באסיה, מקור שמה הוא צירוף המילים הקוראני שתרגומם הוא "לצמוח מתוך אסיה", שם המבוטא במרבית מדינות העולם כ-"קי-יא" ואילו בישראל הוצגה החברה כבר מתחילת שיווקה בהגיה פשוטה יותר ללשון הישראלי כ"קיה". כיום נחשבת החברה לאחת מהשחקניות הגלובליות המשמעותיות ביותר, רכביה משווקים בלמעלה מ172 מדינות ברחבי הגלובוס כולו והיא מעסיקה למעלה מ-4000 עובדים. סמל המותג מורכב משמה בתצורה אובלית המסמלת את כדור הארץ בצבע אדום בוהק המסמל את אופיה התוסס והתדמית היוקרתית. החברה נוסדה בשנת 1944 בפרברי העיר סיאול כחברה ייעודית לייצור זוגות אופניים וצינורות מתכת, החל משנת 1952 הרחיבה החברה את פעילותה ופנתה לייצור מקביל של משאיות מסחריות ואופנועים. בשנת 1973 הציגה החברה את מכונית הנוסעים הראשונה פרי ייצור שזכתה לשם "בריסה". הבריסה זכתה להצלחה אדירה ותוך שנתיים החלה החברה בייצור סדרתי שלה וייצואה למדינות רבות. 
 
תהליכי פיתוח וקידמה 
בשנת 1961 הציגה החברה את דגם האופנוע הראשון פרי ייצורה, מדובר היה בדם האופנוע הראשון שיוצר על אדמת קוראיה, עוד באותה שנה הוצגה גם המשאית הראשונה, מדובר היה במשאית בת 3 גלגלים ששימשה להובלה ומסחר לנסיעות קצרות ומתונות. בשנת 1973 הציגה החברה לראשונה את דגם מנוע הבנזין הראשון בקוריאה, באותה שנה הציגה החברה את מכונית הנוסעים הראשונה פרי ייצור שזכתה לשם "בריסה". הבריסה זכתה להצלחה אדירה ותוך שנתיים החלה החברה בייצור סדרתי שלה וייצואה למדינות רבות. בשנת 1975 לאור הצלחתה הרבה של הבריסה, הציגה החברה את הבריסה בגרסה מסחרית גדולה ייעודית לאיחסון והובלה.
 
שיתופי פעולה ענפים שהביאו להתפתחות המותג
החל משנות ה-80 נקשרה החברה בהסכם עבודה פורה עם חברת פורד, לפיו פעלה היא לייצור דגמי פרייד, אחד הדגמים המובילים והמוצלחים ביותר שיוצרו על ידי החברה. דגם הפרייד התבסס על הפלטפורמה המוצלחת של המאזדה 121 והגיע למכירות שיא של למעלה ממליון יחידות. במקביל זכתה החברה ברישיון לייצור  דגמי פיג'ו 604 ופיאט 132 ובכך הגדילה היא את קהל לקוחותיה במידה ניכרת. בשנת 1994 הציגה החברה לראשונה את דגם המנטור, מדובר היה ברכב קומפקטי ונוח שזכה להצלחה בעיקר בקרב הקהל הנשי. בשנת 1995 השיקה החברה את רכב השטח הקומפקטי הראשון שלה שזכה לשם ספורטאז' והוא נחשב למוצלח ומבוקש עד היום. הספורטאז' זכה להישגים יפים למדי גם במירוצי הראלי דאקאר ובמרוצי רכבי השטח השונים.
 
שינויים אירגוניים שהשפיעו על התפתחות החברה
בשנת 1997 סבלה הכלכלה הקוראנית ממשבר עמוק שהביא לקריסתן של חברות רבות ובינהן יצרנית הרכב קיה שהגיעה עד כדי פשיטת רגל, במטרה להיחלץ ממצבה העגום התמזגה היא עם חברת יונדאי, מהלך שהיווה נקודת מפנה משמעותית בעבורה. תחת כנפיה החוסות של חברת יונדאי זכתה החברה לגב כלכלי איתן שהביא לייעול ושיפור פעילות החברה, הפלטפורמות הקיימות של יונדאי ויכולות המימון שלה איפשרו ליונדאי לפריחה כלכלית וטכנולוגית ענפה. בשנת 1999 שבה החברה להשיא פרי וליצור רווחים כלכליים ניכרים. באותה שנה השיקה החברה את דגם המיניוואן הראשון שלה- הקרניבל ואת דגם הקארנס, מיניוואן קטן מימדים המיועד למשפחות או ליחידים הנדרשים למקום איחסון רב. בקטגוריית המשפחתיות השיקה החברה את דגם הקלארוס שזכתה להצלחה מינורית למדי.
 
תקופת פריחה ושגשוג
החל משנת 1999 הציגה החברה מגמת עלייה משמעותי באחוזי מכירותיה ועד מהרה הוכרזה כמותג הרכב בעל קצב הגידול הגדול ביותר בעולם. דגמים איכותיים שיוצרו על ידה זכו לשבחים רבים ובינהם דגם הסורנטו, רכב השטח האיכות וכמו כן הסראטו, רכב סדאן קומפקטי שנועד להחליף את דגם הספיה אך זכה להצלחה מעטה בלבד ודגם הריו, סופר מיני איכותית שנחשבת עד היום להצלחה. בשנת 2007 הציגה החברה את דגם הסיד, מדובר ברכב קומפקטי שיוצר כמתחרה ראוי לדגמי האצ'בק הרבים שיוצרו באותה העת דוגמת הפולקווסגן גולף והיונדאי i30, הסיד תוכננה ויוצרה במפעל ייעודי שהוקם במיוחד למטרה זו בסלובקיה וזכתה עד מהרה להצלחה אדירה.
 
רכבי המותג בישראל
רכבי המותג יובאו לישראל החל משנת 1994 ועד לשנת 2008 ממפעלי החברה בקוראיה ובסלובקיה על ידי היבואן- ק.מ.י (קוריאה מוטורס ישראל), החל משנת 2008 היבוא הרשמי הועבר לידיה הנאמנות של יבואנית הרכב טלקאר. שוק הישראלי סיפק לרכבי החברה קבלת פנים צוננת למדי, בניגוד לרכבי יונדאי, אחוזי המכירות של רכבי החברה לא הרקיעו שחקים והתמודדו עם תדמית ירודה בשל פשטות הרכבים ובסיסיותם הרבה. הדגמים שזכו לפופולריות הגדול ביותר היו הקארניבל שבמשך תקופה ארוכה היה במיניוואן עם מנוע דיזל היחידי שנמכר בישראל והספורטאז' שזכה להכרה משמעותית בקרב חובבי נסיעות השטח. בין השנים 1996 ועד לשנת 2010 רשמה החברה מכירות בסדר גודל של למעלה מ61,000 יחידות, בשנת 2011 הגיעה החברה למכירות שיא ודורגה במקום ה-18 במכירות רכבים.
 
רכבי המותג המשווקים כיום בישראל
נכון להיום משווקים בישראל מספר דגמים איכותיים מבית היוצר של החברה המשתייכים לקטגוריות שונות ומגוונות, בקטגוריית הרכבים המשפחתיים הציעה החברה את דגם הסיד האיכותי המשווק בגרסת סדאן, האצ'בק, ספורט וסטיישן. הסיד הגרסתה העכשווית מוצעת במספר אפשרויות מנועיות לרבות מנוע בנזין בנפח של 1.6 ליטר המספק 135 כוח סוס המשודך לתיבת הילוכים רובוטית בעלת מצמד כפול עם 6 הילוכים, מנוע דיזל בנפח של  1.6 ליטר המספק 128 כוח סוס המשווק בעיקר עם גרסאות ההאצ'בק והסטיישן. רכב משפחתי נוסף המוצע על ידי החברה הוא הפורטה, נחשבת למשפחתית סדאן מובילה ומהודרת, מתאימה גם לשמש כרכב מנהלים יוקרתי, מספקת חווית נהיגה איכותית ונוחות מיירבית. הפורטה משווקת עם מנוע בנפח של 1.6 ליטר המספק 260 כוח סוס וצריכת דלק נמוכה במיוחד. בקטגוריית רכבי המיני מציעה החברה שני דגמים איכותיים ביותר, הראשון הוא הריו, סופר מיני המותאם גם למשפחות, בעל מראה ספורטיבי וצעיר מאובזר בשלל אביזרים לרבות גג שמש חשמלי, מראה חשמלית מתקפלת, תאורת לד וחישוקים מוגדלים ומעוצבים. הדגם השני הוא הפקנטו, מדובר מיני מבוקש ביותר המתאפייןבחיסכון של ממש בדלק ובעלויות התחזוקה. הפקנטו מוצעת עם מספר אפשרויות מנועיות לרבות גרסה מוקטנת בנפח של 998 סמ"ק או 1.2 סמ"ק . בכל הנוגע לרכבי מנהלים מציעה החברה את האופטימה, המהווה מתחרה ראויה לרכבים כמו הפורד מונדאו או פולקסווגן פאסאט, היא משווקת עם מנוע דיזל בנפח של 1.7 ליטרים המספק 140 כוח סוס. האופטימה משווקת עם מערך איבזור עשיר שכולל בקרת היגוי, מערכת מולטימדיה, צד מגע לשליטה מקסימאלית ועוד. בקטגוריית השטח מציעה החברה את דגם הספורטאז' האגדי שעבר בשנים האחרונות מלאכת עידכונים ושיפורים ומשווק עם מנוע חזק ואיכותי המשודך לתיבת הילוכים בעלת גיר אוטומטית המציעה 6 מהירויות. דגם השטח  השני הוא הסורנטו, המבוסס על הפלטפורמה של היונדאי סנטה פה, הוא משווק עם שני מנועים בעלי הנעה קידמית ורמת גימור גבוה למדי. גם בכל הנוגע לקטגוריית רכבי המיניוואן מציעה החברה שלל דגמים איכותים הכוללים את הסול, מיניוואן סדאן גדול מימדים המספק ביצועי כביש אדירים, את הקארנס- מיניוואן קומפקטי בעל תג מחיר זול יחסית ומערך איבזור עשיר המספק חווית נהיגה טובה ביותר ואת הקרניבל המיתולוגי שזכה לגרסה חדשה ומשופרת אשר הופכת אותו למיניוואן המושלם.
 
 
לייעוץ ברכישת רכב התקשר
03-3727760
או השאר פרטים:
הגדרות נגישות