ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

מחפש ג'יפ חדש?

השאר פרטים וקבל הצעה

אם אתה חיית שטח ואוהב את המרחבים רכבי השטח של JEEP הם בדיוק בשבילך, גם בתחום רכבי השטח פורטל אוטו1 מוביל את ענף הרכב הישראלי, השאר את פרטיך וקבל הצעה מיוחדת על רכבי JEEP חדשים או משומשים ואפילו תוכל לקבל הצעה לביטוח

טופס מורחב
טופס מקוצר
מלא פרטים וקבל הצעות לקניית ג'יפ חדשה
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
אוטו1 - פורטל השוואת רכבים

ג'יפ

JEEP
ג'יפ
ארצות הברית 1941 קומפאס, פטריוט 664
JEEP
מותג השטח המוביל בעולם
מותג רכבי השטח ג'יפ  (באנגלית Jeep) הינו מותג מוביל ופורץ דרך בתחום רכבי השטח והוא בעל היסטוריה עשירה שתחילתה בתקופת מלחמת העולם השנייה עת פרסמו נציגי צבא ארצות הברית מכרז בקרב חברות פרטיות שונות במטרה להתקשר בחוזה לייצור רכבי סיור שיהיו מסוגלים לעמוד בתנאי הדרך הקשים של אירופה זה שוררים תנאי מזג אויר קשים ובהתאמה תוואי דרך מאתגר. למכרז המדובר נענו מספר מצומצם ביותר של חברות, יצרניות הרכב וויליס-אוברלנד ואמריקן באנטם. לאחר בדיקות רבות בחרו נציגי הצבא להתחיל את ייצור הרכבים בשיתוף פעולה עם חברת באנטם שכשלב ראשון החלה לעבוד על דגמי אב- טיפוס לרכב ניסויי. חברת וויליס שבחרה להמשיך ולהתמודד על שיתוף הפעולה הנחשק והשלימה את מלאכת הייצור של דגם אב- טיפוס משלה. במקביל, נכנסה לתחרות חברת יצרני הרכב נוספת ומוכרת- פורד, שכבר ייצרה בעברה מספר דגמים של רכבי שטח אשר זכו לכינוי פורד GP. 

שיתוף פעולה פורה הוביל לייצור רכב השטח המוביל
לאחר שבחנו נציגי צבא ארצות הברית את שלוש דגמי האב טיפוס שיוצרו, בשנת 1941 נבחר הדגם שייצרה חברת ויליס והוזמנה הכמות הראשונית של כ- 16,000 רכבים ראשונים, אלא שעד מהרה נכשלה חברת וויליס הקטנה בייצור בקנה מידה גדול זה. בסופו של יום נוצר שיתוף פעולה פורה בין חברת וויליס שסיפקה את הפלטפורמה האיכותית של דגמיה לבין חברת פורד הגדולה בעלת המפעלים, כוח האדם והמשאבים הרבים. עם סיומה של מלחמת העולם השנייה פנתה חברת וויליס לייצור גרסה אזרחית של הג'יפים האיכותיים אותם היא מייצרת, גרסה אזרחית זו זכתה להצלחה כבירה בעיקר בקרב יוצאי הצבא האמריקאי שכבר הכירו את מעלותיו הרבות. בשנת 1945 החלה חברת וויליס בייצור מאסיבי יותר של רכבי שטח אזרחיים כאשר הדגם הראשון היוצא לשיווק היה ה- CJ-2A ולאחריו שיווקה החברה סדרה איכותית ביותר של רכבי שטח (סדרת ה- CJ) שבכולם נשמרה התצורה החיצונית והמאפיינים המוכרים לה.

ייצור איכותי של דגמי שטח מובילים
גם לאור ההצלחה הכבירה של דגמי סדרת ה- CJ בוויליס לא קפאו על השמרים ועמלו ימים כלילות על פיתוחם של דגמים נוספים אשר התבססו על הפלטפורמה המוצלחת. הדגמים החדשים היו שונים מהדגם המקורי של החברה והשתייכו לסגמנטים שונים לרבות רכבי שטח גדולים, טנדרים ועוד. במקביל נעשתה על ידם עבודת שיווק רחבה ומקיפה אשר הביא לשיווקם של כלי הרכב למדינות רבות ובין היתר לצרפת, רוסיה, הולנד ועוד, לא בכדי, תוך זמן קצר הפך המותג לאחד המותגים המפורסמים ביותר בעולם בתחום זה. כמו כן הוחלף שמה של חברת וויליס לחברת ג'יפ כפי שהיא מוכרת לנו כיום. בנוסף לאור השינויים ותהליך הגדילה הרב שעברה חברת JEEP, היא עברה בעלויות רבות עד שהגיעה בשנת 1987 לבעלת הבית הנוכחית שלה- קונצרן  קרייזלר ועד היום היא נחשבת לריווחית ביותר בקונצרן.

יצרנית רכבי השטח הטובה בעולם נוחתת בישראל
גם אל כבישי ישראל הגיעו דגמי השטח של חברת ג'יפ שלאור המזג האויר הארץ ישראלי ותוואי השטח, התקבלו בזרועות פתוחות על ידי הקהל הישראלי חובב האקסטרים והשטח. בנצרת עילית אף הוקם מפעל מקומי לייצור דגמי ה- CJ המוצלחים. במרוצת השנים התפתחו דגמי המותג ודור חדש של רכבי שטח מסדרת רנגלר נוצר והפך למבוקש ביותר, הדגם החדש המתאפיין בגרסת ארבע דלתות, מוארכת. בנוסף, התפתחו סדרות נוספות בינהם  סדרת הקומנדור שהציגה את הדגם הראשון של רכב שטח בעל שבעה מקומות ישיבה, סגרת דגמי הפנאי הרכים שכללה את דגמי הקומפס ופטריוט שהיוו דגמים חדשניים ופורצי דרך מבין הרכבים המסורתיים של המותג. גם בצה"ל התקבלו רכבי השטח האיכותיים בברכה ובעיקר אומץ דגם הסופה M-240. המותג האהוב זכה בישראל להצלחה חסרת תקדים, נתוני המכירות שנרשמו במרוצת השנים מדהימים דבר אשר ממצב אותה לאחת מיצרניות רכבי השטח המובילות והחזקות ביותר.

דגמי המותג המשווקים כיום
נכון להיום משווקת החברה שישה מתוך הדגמים האיכותיים שלה בעולם כולו וגם בישראל, מדובר בדגמי ג'יפים קשוחים ואיכותיים שהוכיחו עצמם לא אחת כמובילים בקטגוריה. הראשון מבין הדגמים השווקים על ידי המותג האהוב הוא הגראנד צ'ירוקי- מדובר באייקון שטח אגדי בעל סרן קידמי ומתלים עצמאיים, מימדיו גדולים והמנוע V6 שלו חזק בנפח 3.6 ליטרים המספק 280 כ"ס לחווית נהיגה ולביצועים מרשימים. בארצות הברית משווקת הצ'ירוקי בגרסה גדולה יותר עם מנוע  V8 5.7 ליטרים המספק 360 כוח סוס. הדגם הבא הוא דגם הקומפאס, מדובר ברכב שטח מסורתי בעל מנוע 2.4 ליטרים המשודך לתיבת הילוכים רציפה. דגם נוסף הוא דגם הפטריוט, אשר נבנה על פלטפורמת הSUV מבית מיצובישי, נוכחותו בכבישי ישראל אומנם מעטה אך בארצות הברית הוא זוכה להצלחה כבירה. לפטריות מנוע V8 עם תיבת הילוכים רציפה של שישה יחסי העברה. עוד דגם אהוב מבית היצרן של המותג הוא הרנגלר, שעיצובו הוא בצורת הג'יפ הקלאסי, הוא מרווח, איכותי ומספק ביצועי כביש מרהיבים בדרכים עירוניות ובנסיעת שטח מאתגרת. לרנגלר מנוע בן שישה צילנדרים בנפח של כ-3.6 ליטרים המספק 285 כוח סוס. הדגם האחרון והיוקרתי ביותר מבין דגמי המותג הוא ללא ספק דגם הצ'ירוקי ליברטי, מדובר ברכב שטח המשתייך גם לקטגוריית רכבי היוקרה בזכות העיצוב גדול המימדים והאיבזור הרב בו הוא מאובזר. לצ'ירוקי ליברטי מנוע פנטסטאר מוקטן בנפח של 3.6 ליטרים המספק 280 כוח סוס- מדובר בנתונים איכותיים ביותר בהשוואה לרכבים בסדר גודל מסוג זה.

למי מיועדים רכבי המותג?
רכבי המותג השונים, גדולים כקטנים, נחשבים למובילים שבקטגוריית רכבי השטח, הם מספקים את כל מה שחובב שטח זקוק לו, תוך שילוב של עיצוב מרהיב, נוחות נהיגה, מקום רב לאיחסון ציוד השטח וכמובן ביצועי כביש טובים. רכבי המותג פונים בעיקר אל חובבי השטח ומותאמים להם במידה ניכרת, אך הם לא קהל היעד היחידי החובב את רכבי המותג. צעירים רבים, גם שאינם נדרשים לנסיעות שטח מיוחדות, מוצאים בדגמים אלה את שחיפשו שכן הם מספקים גובה, יציבות, חסכוניות כספית אדירה ומקום רב לאיחסון ובכך עונים הם על כל צורכיהם. דגם הצ'ירוקי ליברטי אשר בנוסף להיותו רכב שטח, מוגדר גם כרכב יוקרה של ממש ועל כן פונה הוא גם לאילו מאיתנו המעוניינים הנדרשים לנסיעות שטח מאתגרות אך אינם מעוניינים להתפשר על יוקרה, איבזור וחווית נהיגה יוצאת דופן.

דגמי המותג עומדים במבחני הרכב השונים
בחינה חיצונית של מרבית הדגמים המיוצרים על ידי החברה תגלה כי אין הם מגלים כל אמירה חדשנית או מקורית כלשהי אך אין כל ספק כי נוכחותם מורגשת ועוצמתם היא אינה דבר שניתן לפספס. גם בכל הקשור לביצועי הרכב וחווית הנהיגה, מגלים מבחני הרכב  השונים כי מדובר ברכבים חזקים, בעלי יכולות בידוד רעשים, בזכות המתלים הקשיחים המותקנים ברובם נחסכים מהנוסעים טלטולי הכביש והשטח הבלתי רצויים. ברבות השנים הפכו דגמי המותג לסמל סטאטוס לחובבי השטח והטבע, קבוצות אוהדים של המותג מתחזקות ויוצרות לעצמן הווי אישי המוכר רק להם.
 
 
 
לייעוץ ברכישת רכב התקשר
03-3727760
או השאר פרטים:
הגדרות נגישות