ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

חולם על יגואר?

השאר פרטים וקבל הצעה

היום אתה כבר לא צריך להתרוצץ בין חברות או יבואנים, אנחנו בפורטל אוטו1 עושים את כל העבודה בשבילך, השאר את הפרטים שלך וונציגי השירות שלך יחזרו אליך עם הצעות מחיר על יגואר חדשה, משומשת או אפילו נציע לך הצעה משתלמת לביטוח

טופס מורחב
טופס מקוצר
מלא פרטים וקבל הצעות לקניית יגואר חדשה
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
אוטו1 - פורטל השוואת רכבים

יגואר

Jaguar
יגואר
אנגליה 1922 XF 59
Jaguar

דגמי Jaguar

מכוניות יוקרה

ספורט

מותג היוקרה והפאר הבריטי
יצרנית הרכב יגואר הינה חברה העוסקת בייצור רכבי יוקרה ופאר. היא נוסדה בשנת 1922 בעיר בלקפול שבבריטניה תחת השם Swallow Sidecar Cars Ltd או בשם המקוצר SS. עיסוקה העיקרי של החברה במשך השנים הראשונות להיווסדה היה בעיקר בייצור סירות צד לאופנועים, מוצר בר דרישה רבה באותם ימים. בימים שלאחר מלחמת העולם השנייה, שם החברה הזכיר לרבים את המפלגה הנאצית דבר אשר יצר בעיתיות רבה ולכן בחר ליונס לשנות את השמה, ובשנת 1944 שונה שמה ליגואר. באותה שנה הציגה החברה את דגם מכונית הפאר הראשונה פרי ייצורה, מדובר היה במכונית סאלון עם מנוע עוצמתי בנפח של כ- 2.5 ליטרים. בימים שלאחר מלחמת העולם השנייה התמודדה החברה עם קשיים רבים שבעקבותיהם נמכרה היא ל מר רוברי אוון, יזם עשיר ששאף לעסוק בייצור רכבי יוקרה. תחת הנהגתו של אוון הוציאה לאור החברה מספר דגמים מדהימים כגון ה- XK120 וה- E-TYPE שנחשבו לחדשניים ופורצי דרך באותם ימים. דגמים אלה הם שמיצבו את החברה כיצרנית רכבי פאר אנגלי המשולבים ברכבי ספורט ברי ביצועים איכותיים. 

מותג היוקרה זוכה להצלחה אדירה ברחבי העולם
עד מהרה זוכה המותג להצלחה כבירה ולאחוזי מכירות גבוהים ביותר בהשוואה למותגי רכבי יוקרה אחרים, הצלחה מכובדת למותג נרשמה גם על מגרשי המירוצים הודות לשימוש בטכנולוגיות חדשות שאפשרו לרכבים להשיג ביצועי כביש חסרי תקדים. הצלחתה הרבה של החברה לא החזיקה מעמד זמן רב ובשלהי שנת 1965 הורגשה ירידה ניכרת באחוזי המכירות, דבר שהוביל למכירתה בשנת 1966 לחברת BMC, החברה שהחזיקה גם במותגי הרכב אוסטין ומוריס. לאחר הרכישה שינתה החברה הרוכשת את שמה לBMH- שם המסמל את שלושת מותגי הרכב שבבעלותה. באותה העת עודדה ממשלת בריטניה את יצרני הרכב השונים להתאחד ולהתעצם במטרה לאחד כוחות ולשפר את ייצור הרכבים בבריטניה וכתוצאה מכך רכשה חברת BMH שני יצרנים נוספים, טריומף וליילנאד העוסקים בעיקר בייצור משאיות ואוטובוסים. מצבה הכלכלי של BMH הלך והורע, עבודות הפיתוח המחקר שדרשו משאבים רבים, לא איפשרו את הבראתה ובשנת 1975 היא הולאמה לטובת המדינה. המצב הכלכלי הקשה של החברה השפיע באופן ישיר הן על שיווק הרכבים והן על אחוזי המכירות שירדו במידה ניכרת, דבר אשר הוביל אותה להציג לשיווק שני דגמים בלבד ובכך הצטמצם קהל היעד שלה במידה ניכרת.  בשנת 1980 נרכשה החברה מידי המדינה על ידי סר ג'ון אגן שהחזיר לה את עצמאותה לזמן קצר. במטרה לאושש ולפתח אותה השקיע סר אגן כמעט את על נכסי החברה בעבודות מחקר ופיתוח, אך לצערו כל ניסיונות ההבראה כשלו ואחוזי המכירות לא הועילו לעלות. בשנת 1990 נרכשה החברה על ידי קונצרן הרכבים פורד, שחיפש אחר מותג רכבי יוקרה בניסיון לתת מענה למותגי היוקרה הגרמניים והיפנים שכה התחזקו באותם ימים. ב-1999 הושקו שני דגמים ייחודיים שהתבססו על הפלטפורמה של הפורד מונדאו ונקראו S-type ו- X-type. עבודת הפיתוח נמשכה כל העת ובשנת 2007 הוחלפה ה- S-type בדגם חדיש העונה לשם XF. בשנת 2008 מכרה פורד את החברה לתאגיד הרכב "טאטא" ההודית המחזיקה בה עד היום. 

המותג שובר את שיאי הקדמה והטכנולוגיה
כבר מימיה הראשונים ועד היום מסמל המותג את פאר היצירה הבריטית (על אף שהוא מצוי כיום בבעלות הודית), רכבי המותג מתאפיינים בעיצוב מרהיב ביופיו, נוחות בלתי נשכחת, עיצוב פנימי המזכיר ביקור בארמון מפואר ואיבזור בסדרי גודל עצומים המאפשרים נהיגה מהנה ובטוחה ביותר. כמו כן, מאובזרים רכבי המותג בטכנולוגיות חדישות ביותר, יחידות ההנעה שלו עושות שימוש בצמרת הטכנולוגיה המוכרת כיום. בשנת 2012 הציגה החברה יצירת מופת נוספית העונה לשם F-type, מדובר בגרסה ספורטיבית שיוצרה במטרה לתת מענה לאגדות רכב דוגמאת הפורשה 911.

מותג היוקרה מגיע גם לישראל
במהלך שנות התשעים הגיעו רכבי המותג היוקרה גם למחוזותינו על ידי יבואן הרכב "מאיר חברה למכוניות ומשאיות בע"מ" המייבאת גם את מותגי הרכב הונדה ווולוו. עד מהרה זכו הם להכרה הראויה להם בקרב חובבי רכבי היוקרה, אך אף על פי כן,עקב מחיריהם הגבוהים ביותר מעולם לא הרקיעו אחוזי המכירות שחקים. קהל היעד של המותג הוא לרוב האלפיון העליון, שבישראל שומר נאמנותו למותגי היוקרה הגרמניים. שנת השיא במכירות של המותג היה בשנת 2008 עת מכרה היא כ-125 רכבים חדשים.

דגמי המותג המשווקים בישראל
במרוצת השנים שיווקה החברה דגמים רבים ברחבי העולם שחלקם אף הגיעו לשיווק בישראל, כיום משווקת החברה ארבעה דגמי יוקרה ובינהם דגם ה- XF, מחליפה המתקדמת והצעירה של דגם ה-S שהוביל את המותג שנים רבות ונחשב לרכב שמרני ביותר. ל- XF עיצוב חדשני המשלב מראה קלאסי וספורטיבי כאחד ועל כן מככבת היא בקטגוריית רכבי הסלון. ל-XF מנוע 3.0 ליטרים המספק ביצועי כביש מרהיבים. גודלה הרב והנדסת האנוש יוצאת הדופן הופכת את הנסיעה ב- XF לחוויה של ממש. גדם נוסף המשתייך גם הוא לסגמנט רכבי היוקרה הוא דגם ה- XJ, מדובר במכונית פאר בעלת מנוע V8 בנפחים שונים המתחילים מ-5 ליטרים. ה- XJ נחשב כיום לספינת הדגל של המותג ויש הטוענים כי מי שנסע בה לעולם לא יוכל לעבור לאף רכב אחר. ה- XJ מאובזרת בשלל תוספות ושדרוגים לרבות מערכות בקרה לשטחים מתים, מתלים אדפטיביים בעלי מצב ספורטיבי, שליטה בהזרקה ישירה ועוד. מותג היוקרה משווק בארץ שני דגמי ספורט, הראשון הוא דגם ה- XK, מדובר ברכב ספורט מקצועי המשווק בישראל בשתי גרסאות מרכב- קופה וקבריולה, חזותו ארוכה ונמוכה, תא הנוסעים מרווח ביותר בהשוואה לרכבי ספורט אחרים, הוא משודך למנוע V8 שקט המספק ביצועי כביש כמותם לא ניתן לקבל מאף רכב אחר המשווק כיום בארץ. הוא משווק במספר גרסאות כשהעדיפה שבינהם היא גרסת הסופר צ'ארג'ר המספקת רמת אנדרנלין גבוה בכל נהיגה. דגם הספורט הנוסף הוא ה- XKR-S, יש המכנים אותה בכינוי החיבה "המפלצת" וזאת לאור גודל המנוע שלה וההספק הרב אותו היא מספקת. מדובר ברכב מרהיב בעל מנוע 5.0 ליטרים מודגש המספק למעלה מ-550 כוח סוס, מאפשר האצה מ-0 ל-100 בכ- 4.2 שניות בלבד! נתון חסר תקדים, גם בהשוואה למכוניות ספורט יוקרתיות אחרות. ה- XKR-S מאפשרת שליטה מלאה במערת המתלים וכוללת ארבע מצבי נהיגה לבחירת הנהג- נייטרלי, משולב, דינמי וחורפי. השילדה, שעשויה כולה מאלומיניום קל מאפשר לה ביצועים מדהימים. היא מאובזרת היטב במיטב הטכנולוגיה לרבות במערכות שמע מרהיבות, חישוקים מיוחדים מעוצבים, מושבי עור אמיתי ועוד. 

תג מחיר גבוה אך מתגמל
אין ספק כי תג המחיר בו מתומחרים רכבי המותג הוא גבוה ביותר, גם בהשוואה למותגי יוקרה אחרים המשווקים בישראל, כך לדוגמא מוצעת ה-XF למכירה עם תג מחיר של כ- 449,000 ₪ ואילו ה- XKR-S בתג מחיר חסר תקדים העומד על כ- 1.3 מיליון ₪. על אף שמדובר במחירים גבוהים לכל הדעות, חווית נהיגה כמו שמתקבלת מנהיגה באחד מרכבי המותג לא ניתן לקבל מאף מותג רכב אחר.
 
 
לייעוץ ברכישת רכב התקשר
03-3727760
או השאר פרטים:
הגדרות נגישות