ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

Fiat איטלקית אמיתית

חולם על פיאט חדשה?

מותג פיאט בישראל הוא הצלחה גדולה מאוד כבר שנים. Fiat  משווקת בישראל מגוון רחב של דגמים לכל מטרה מה- 500 הסקסית ועד לדוקטו ולדובלו לעבודה. לקניית מכונית חדשה או יד שנייה מהיבואן או מליסיג מלאו פרטים או צרו קשר עם יועץ

טופס מורחב
טופס מקוצר
מלא פרטים וקבל הצעות לקניית פיאט חדשה
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
אוטו1 - פורטל השוואת רכבים

פיאט

Fiat
פיאט
איטליה 1919 פונטו איבו, 500 4,096
Fiat
פיאט מותג רכבי העם
פיאט, תאגיד התעשייה האיטלקי השוכן בעיר טורינו ועוסק במתן שירותים פיננסים וייצור כלי רכב שונים לרבות מכוניות נוסעים, מכונות תעשייתיות וכלי רכב חקלאיים. שמו של התאגיד הוא תרגום מאיטלקית של ראשי התיבות "מפעל המכוניות האיטלקי של טורינו", הוא נוסד בשנת 1899 על ידי קבוצת משקיעים בראשות מר ג'ובני אניילי, ברבות השנים הפך לאחד מתאגידי הרכב הגדולים והמובילים בעולם באופן שהשפיע במידה ניכרת על התפתחותה של תעשיית הרכב העולמית בכללותה ופועלת בלמעלה מ-61 מדינות שונות ומעסיקה למעלה מ- 230,000 עובדים. לאחר מותו של מר אניילי שימש נכדו של מר אניילי, ג'יאני אניילי כיושב ראש החברה על ליום מותו בשנת 2003. 
 
ראשית דרכה של החברה 
החברה, שהוקמה במטרה לייצר רכבים עממים המחירים נוחים שיאפשרו לפלח שוק רחב ומגוון ליהנות מהיצע שלה, השיקה כשנה לאחר הקמתה את הדגם הראשון פרי ייצורה, מדובר היה בדגם בעל מנוע בנפח של 697 סמ"ק בעל 3 וחצי בוכנות טווין בוקסר. הדגם הראשון זכה לייצור של יחידות בודדות בלבד, אך יצר בז אודות איכותו הרבה שהגיע לאוזניהם של רבים מחובבי ענף הרכב באיטליה באותם ימים. בשנת 1903 הציגה החברה את המשאית המסחרית הראשונה פרי ייצורה ובשנת 1908 החלה החברה בייצוא רכביה לשטח ארצות הברית. במקביל, החלה החברה לשקוד אודות פיתוחו של מנוע ייעודי למטוסי נוסעים קלים. הרחבת פעילות החברה הובילה להקמתו של מפעל נוסף בשנת 1910 בפוקיפסי, נוי יורק. במטרה להרחיב את פעילותה פנתה החברה לייצור ופיתוח מקביל של כלי רכב מסוגים שונים לרבות משאיות ייעודיות לתעשייה, כלי טיס, רכבות ועוד.

השפעת תהליכים גלובליים על התפתחות החברה
בדומה ליצרניות רכב רבות, השפעתה הרבה של מלחמת העולם הראשונה הורגשה גם על החברה, פעילותה השגרתית הופסקה לחלוטין ונכפתה עליה מלאכת ייצור והספקה של כלים לשימוש צבאי לרבות מנועים, מכונות ירייה, אמבולנסים, משאיות ועוד בעבור צבאות בנות הברית. בשנת 1917 הצטרפה גם ארצות הברית למלחמה, מה שהוביל לסגירתם לחלוטין של מפעלי החברה האמריקאים. עם סיומה של המלחמה שבה החברה למלאכת ייצור הרכבים והציגה את דגם הטרקטור הראשון פרי ייצורה, עד מהרה התרחבה פעילות החברה בתחילת שנות ה-20 תפסה החברה נתח עיקרי של למעלה מ80% משוק הרכבים האיטלקי. בשנת 1921 בשל אירוע התבצרות בשטח מפעלי החברה והנפתו של דגל הקומוניזם, התפטר מר אניילי מתפקידו. תוך זמן קצר הושגה פשרה בין הארגונים הקומוניסטים לבין נציגי המפלגה הסוציאליסטית האיטלקית והקונפדרציה הכללית וההתבצרות הגיע לסיומה תוך השגת פשרה וחזרתו של איניילי לתפקיד היושב ראש.

תמורות בהתפתחות החברה
בשנת 1922 הקימה החברה את מפעל המכוניות Lingotto שנחשב לראשון מבין מפעליה המייצר בקוו יצור, עד מהרה נחשב הוא למפעל הגדול ביותר באירופה לייצור רכבים פרטיים ובשנת 1925 חלשה החברה על 87% משוק הרכבים האיטלקי. בתקופת מלחמת העולם השנייה, ייצרה החברה כלי מלחמה צבאיים בעבור הצבא האיטלקי והגרמני, בין היתר התמקדה החברה במלאכת פיתוח מטוסי קרב דגמת מטוס ה- CR.42 דו כנפי שנחשב לאחד המטוסים הנפוצים ביותר באיטליה, פיתוח של טנקים קלים וכלי רכב משוריינים. בשנת 1945 הודח שליט איטליה מוסוליני, הדחה שבעקבותיה הדיחה ועדת השחרור את משפחת אניילי כולה מתפקידיה הניהוליים של החברה ששמה נקשר לממשלת מוסוליני. הנהגת החברה שבה למשפחת אניילי רק בשנת 1963 עת שב נכדו של מייסד החברה ג'ובני- ג'יאני לחברה ומונה למנהלה עד שנת 1996.

התרחבות פעילות החברה לתחומים שונים ומגוונים
החל משנות ה-60 החלה החברה בתהליכים גלובלים מקיפים שמטרתם התרחבות ממשית של תחומי העיסוק בהם עוסקת חברה על ידי רכישת חברות בתחומים שונים ובסדרי גודל שונים. תחילה פנתה החברה לרכישת מותגי רכב קיימים, דוגמת חברת לנצ'יה, אלפא רומאו, מזרטי וגולת הכותרת- יצרנית רכבי הפאר,פרארי. מותגי רכב אלה הפונים לקהלי יעד שונים ובסגמנטים שונים לחלוטין, ובכך מגדילים הם במידה ניכרת את פלח השוק אליה פונה החברה. בתחום התעשייתי, מחזיקה החברה בבעלות תאגיד נוסף העונה לשם CNH Global וכולל את החברות ניו הולנד, case ועוד העוסקים בייצור כלי צמ"ה וחקלאות. בתחום ייצור האוטובוסים מחזיקה החברה במותגים איווקו ואירוסבוס ומובילה את הענף ביד רמה. בכל הנוגע לתעשיות הכבדות מחזיקה החברה בחברת התעופה איוואו המייצרת גם לתעשיית החלל, את חברת מאגנטי מארלי יצרנית המכללים הגדולה באיטליה, יצרנית הטנקים וכלי הרכב הצבאיים Ariete, יצרנית מוצרי הפלדה Teskid ואף את ההוצאה לאור Publikompass המוציאה לאור את העיתון "לה סטמפה" המוכר ומפורסם ביותר באיטליה. החל משנת 2014 רכשה החברה את מרבית מניותיה של יצרנית הרכב האמריקאית המדשדשת קרייזלר והן מוחזקות תחת חברת אחזקות הולנדית העונה לשם Fiat Chrysler Automobiles NV) FCA).

רכבי החברה מגיעים לישראל
רכבי החברה מיובאים לישראל ממפעלי החברה באיטליה, פולין, צרפת וטורקיה, מזה שנים רבות על ידי יבואנית הרכב סוכנות מכוניות לים התיכון בע"מ וזוכים לאחוזי מכירות יפים השומרים על יציבות במשך שנים רבות. בשנת 2011 הגיעה החברה לשיא מכירותיה עת הציגה היא נתוני מכירה יפים של למעלה מ4,500 יחידות. כיום משווקת החברה מספר גדול של דגמים מובילים המשתייכים לסגמנטים שונים ופונים לקהלי יעד מגוונים למדי, בקטגוריית רכבי המיני מציעה החברה מספר דגמים איכותיים ביותר, הדגם הראשון הוא הפיאט פונטו, מדובר על רכב בסיסי שזכה לשתי גרסאות מתקדמות לרבות דגם הגרנדה פונטה, רכב מיני מעוצב ומרווח המשווק בשתי גרסאות מנוע, האחת קטנה יותר עם נפח של 1.2 ליטרים וגרסה נוספת בכירה יותר עם מנוע של 1.4 ליטרים המשודך לתיבת הילוכים רובוטית ומספק ביצועי כביש נאים למדי. דגם הפונטו הנוסף זכה לשם פונטו איבו, והוא מספק יכולות הנסיעה המרשימות ונוחות מיירבית לנסיעה עירונית ונסיעה בינעירונית ארוכת תווך. שני דגמים נוספים בקטגוריית רכבי המיני הם הבראבו והפנדה שנחשבים לותיקים שבדגמי החברה ונהנים במשך שנים רבות מאחוזי מכירות יפים. הדגם המוצלח והנמכר ביותר בשנים האחרונות הוא דגם ה-500 מדובר ברכב סופר מיני קטן מימדים המעוצב בצורה אופנתית וצעירה ומספק חווית נהיגה שאינה מתחרה באף רכב אחר. דגם ה-500 המוצלח זכה לגרסת שטח הקרויה 500x, מדובר ברכב פנאי בעל מנוע 1.6 ליטרים המספק 110 כוח סוס או בגרסת מנוע 1.4 ליטרים המספק 140 כוח סוס ונחשב למוביל בקטגורית רכבי הפנאי בישראל וכמו כן לגרסת מיניוואן הקרויה 500L המותאמת למשפחה הנדרשת למקום רב לאחסון ונוחות מירבית גם לנוסעים במושב האחורי. בקטגוריית הרכבים המסחריים מספקת החברה מספר דגמים איכותיים לרבות דגמי הקובו, דוקטו, דובלו וקיובו המותאמים במידה רבה לבעלי מקצוע ואלו מאיתנו הנדרשים לפתרונות אחסון רבים, נוחות נסיעה גבוה לנסיעות ארוכות, אבזור מתקדם ומייטב הטכנולוגיה בענף. כלל רכבי החברה עומדים בדרישות הבטיחות המחמירות של כלל התקנים המובילים לרבות תקן יורו 6 המחמיר וכוללים איבזור רב לשיפור בטיחות הנהג והנוסעים. רכבי החברה משווקים עם תג מחיר עממי ונוח המאפשר לנהגים רבים ליהנות מההיצע האיכותי של החברה המשלב בין נוחות מירבית, בטיחות ועיצוב איכותי.
 
 
לייעוץ ברכישת רכב התקשר
03-3727760
או השאר פרטים:
הגדרות נגישות