ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

חמסה חמסה חמסה

יצרנית הרכב היפנית, טויוטה, השיגה את מספר המכירות הגבוה ביותר בעולם בחודש נובמבר. טויוטה עושה זאת בפעם החמישית ברציפות, כאשר תחתיה נמצאת היריבה הגרמנית.

אמיר שפר, מנהל תוכן Auto1 |28/12/2015 |12:31 צפיות: 4782
seperator
חודש נובמבר הוא החודש החמישי ברציפות בו יצרנית הרכב היפנית, טויוטה, מצליחה למכור את מספר המכוניות הגבוהה ביותר. כמו בחודשים הקודמים, כך גם בנובמבר, טויוטה הצליחה לגבור על יריבתה האירופאית, פולקסוואגן. על פי הנתונים האלה ניתן להכריע את הקרב כי טויוטה היא המובילה לשנת 2015, למרות פתיחת שנה "ברגל שמאל" בה הובילה את הטבלה פולקסוואגן. 
טויוטה מקום ראשון במכירות חמישה חודשים ברצף
טויוטה מקום ראשון במכירות חמישה חודשים ברצף
על פי נתונים שפרמו שתי היצרניות, טויוטה מכרה 9.21 מיליון כלי רכב מתחילת השנה ועד לחודש נובמבר, כאשר לעומתה, פולקסוואגן נעצרה ב 9.1 מיליון. כאמור, את החודשים הראשונים של השנה הובילו הגרמנים, אך מאז חודש יולי, טויוטה תפסה פיקוד על ראש הטבלה. כל מי שקצת עוקב אחרי עולם הרכב יכול לקשר בין פולקסוואגן לבין ירידה במכירות. שכן, מוקדם יותר החודש, הקונצרן הגרמני הודיע כי מכירותיו ירדו ב 2.2% בחודש נובמבר, ככל הנראה בעקבות פרשת 'דיזלגייט' שנחשפה בחודש ספטמבר השנה. 
יועצי הרכב של פורטל אוטו 1 מחכים לך
מלאו את הפרטים ואחד מנציגנו יחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
בהמשך, היצרנית דווחה כי היא מתחילה להתאושש מהפרשה הזו ואפילו הציגה לשר התחבורה הגרמני פתרון למשבר- לפחות בתוך גבולות אירופה. למרות זאת, פולקסוואגן צפויה לקבל עוד כוויות רבות, במיוחד בשוק האמריקאי, שמה היא צפויה לקבל קנסות רבים ותביעות משפטיות. 
 
למרות הבשורות האופטימיות לגבי טויוטה, מכירות הרכב של טויוטה מייצגות דווקא ירידה בשנת  לעומת התקופה המקבילה אשתקד2015, אמנם בשיעור של כאחוז אחד בחודשים ינואר- נובמבר. לעומתה, באותה תקופה, פולקסוואגן ירדה במכירותיה ב- 1.7%. אם נתן מבט קטן למה שקורה בארץ הקודש, טויוטה מכרה מחודש ינואר ועד לנובמבר 28,081 כלי רכב, מתוכם 24,513 רכבים פרטיים, כדוגמת טויוטה קורולה. לעומת פולקסוואגן מכרה רק 7,512 כלי רכב ומתוכן 6,155 רכבים פרטיים. 
 
אולי יעניין אותך גם:
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
דגם א'
דגם ב'
חיפוש רכב חדש
הצטרפו לפייסבוק שלנו
הגדרות נגישות