ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

מה זה ביטוח חובה?

אחד הביטוחים החשובים ביותר בתחום ביטוחי הרכב הוא ביטוח החובה אותו מחויב על פי חוק כל בעל רכב לרכוש עבור רכבו. אולם מהו ביטוח החובה ומהם הכיסויים שהוא מעניק?

מערכת Auto1 |28/08/2011 |13:05 צפיות: 15886
seperator

 

כבר למן הרגע הראשון שמפתחות הרכב עוברים בעלות, הרכב מחויב בביטוח חובה חדש, על פי חוק מדינת ישראל. סוכנויות למכירת רכבים מוסרים את מפתחות הרכב ללקוחותיהם רק לאחר רכישת ביטוח חובה – הרכב יעבור לרשות הקונה. ישנו מחיר נטו של הרכב בעת הרכישה, ויש מחיר שהוא "מחיר על הכביש" – כלומר לאחר כל ה"סידורים " הנלווים – הביטוח כפי שבחר אותו הלקוח – בין אם זה ביטוח חובה בלבד, או ביטוח רכב שלם שמכיל גם את הביטוח המקיף ואת הביטוח לצד שלישי. מי שאינו עושה ביטוח חובה נחשב לעבריין בפני החוק. 
 
ביטוח חובה – מהו?
ביטוח חובה הוא הפוליסה שמבטיחה כיסוי הוצאות בגין פגיעות גוף של נוסעי הרכב כולל הנהג בו ושל הולכי הרגל שהרכב פגע בהם. מדי שנה מאות אנשים הם קורבנות של תאונות דרכים מסוגים שונים, ומה שמבטח אותם על ההוצאות של הטיפולים הראשוניים והאשפוז, השיקום ועוד, זה ביטוח חובה. אם לא הוא – היו תובעים באופן אישי את הנהג שהיה מחויב לשלם אלפי, עשרות אלפי ואף מאות אלפי שקלים מכיסו הפרטי. 
 
איפה רוכשים ביטוח חובה?
אחרי חישוב פשוט של רווח והפסד במקרה שבו חס וחלילה קורה תאונה עם נפגעים, מה שמחייב החוק – ביטוח חובה, הוא האפשרות היחידה של בעל הרכב להתמודד עם תביעות ביטוח כאלו בין אם הוא עצמו נפגע או אנשים אחרים. את הביטוח רוכשים באחת מחברות הביטוח לרכב – באופן ישיר או באמצעות סוכני ביטוח לרכב. 
 
איך לבחור חברת ביטוח לביטוח חובה?
אסור לחברת ביטוח למשוך נהגים שמעוניינים בביטוח חובה לעשות גם ביטוח מקיף או להיפך אם אחד הוא התנאי לשני. ישנה אפשרות לבחור בין כל פוליסה בנפרד, ולערוך השוואת מחירים בין פוליסת ביטוח אחת לשניה. 
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות