ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

מה זה מחירון רכב חדש

כולנו משתמשים במחירון רכב על מנת לקבל אמדן מדויק לגבי שווי הרכב שברשותנו או רכב שאנו מעוניינים לרכוש. אולם לא כולם יודעים כיצד עובד מחירון הרכב

מערכת Auto1 |23/08/2011 |13:05 צפיות: 16644
seperator

מחירון רכב הוא הבסיס לאינדיקציות שונות מתחום הרכב – בזמן תאונה, בזמן מכירת רכב ולהשוואות מחירים בעסקאות שונות הקשורות לרכב. מחירון לרכב חדש מתמחר את המחירים לרכב במחיר כפי שהוא נמכר בחנויות. מדובר במחירון אחיד שמשרת את כל סוכנויות הרכבים והיבואנים – המורשים הרשמיים לרכבים הללו. גם כשמדובר ביבואנים פרטיים שמייבאים רכבים בעצמם, אלו נעזרים אמנם במחיר המחירון על מנת להוזיל מעט את הרכבים ולמכור יותר מהם ללקוחות. מצד שני, טמונים בעסקאות אלו לא מעט מוקשים, שלא תמיד שווים את מחיר הסיכון שבעניין.

מה יהיה ערכו העתידי של הרכב?
בכל שנה, ישנו פחת לרכב ש"דואג" להפחית את ערכו של הרכב. המחירון  המעודכן לרכבי יד שניה יכול להצביע על ערך הפחת של הרכב (במידה והדגם קיים כבר מזה כמה שנים), כשעל פי הניסיון ניתן לומר באופן גורף, שלמכוניות יפניות יש ערך פחת קטן יותר מזה של האירופאיות, משום שהיפניות נחשבות לאמינות יותר בשוק הרכב. לכן בתוך השיקול הכלכלי יתווסף גם "מוצא" המכונית.


אופן התשלום על הרכישה
כל עוד נוספו היום מספר דרכים לממש רכישה של רכב חדש – ביבוא אישי או מסוכנות לרכב וכן בליסינג, השיקול הכלכלי חובק גם את פריסת התשלומים לרכב. יש מי שאופן התשלום הזה יתאים לו יותר מאשר תשלום בבת אחת, אולם יש לקחת בחשבון את הפרמיות שהן יחסית גבוהות בעסקאות מסוג זה.

ליסינג פרטי
הליסינג הפרטי מאפשר רכישת רכב למספר שנים בתשלומים, עם "פתח מילוט". העסקה היא שהרוכש משלם בתשלומים סכום מסוים ממחירון הרכב – כלומר את רובו. במידה וירצה לרכוש אותו ולהמשיך להשתמש בו, יוכל לשלם סכום כסף נוסף. פתח המילוט הוא המועד לתום החוזה, שבו ניתן להחליף אוטו. היתרון הוא שנכון לנקודת הזמן הזו, שוכר הרכב לא שילם על כולו למרות שתפקד כאילו היה בעליו.

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות