ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

השכרת רכב לנהג חדש

נהגים חדשים נחשבים למסוכנים על הכביש, ועל כן רישיונם ניתן לשנתיים על תנאי. האם אותם נהגים יכולים שכור רכב מחברת ליסינג, לטווח הארוך?

מערכת auto1 |31/01/2012 |13:05 צפיות: 18087
seperator

אפשר להבין את חברות הביטוח אשר אינן ממהרות לעשות עסקים עם נהגים חדשים, אולם מדובר בקהל יעד בלתי נמנע, אשר חייב לקבל מענה. מסיבה זו, חברות הביטוח מעלות את המחירים בקרב הלקוחות הנחשבים לנהגים חדשים – הן פשוט אינן ממהרות ליטול את הסיכון לכך שממילא הן חוברות לקהל יעד שעלול לייצר תביעות רכב שבגינן חברת הביטוח תהיה חייבת למבוטח. כדי לכסות על הוצאות אלו, הן מיד מעלות את המחירים, וזה משפיע באופן ישיר גם על חברות להשכרת רכב, כאשר שם, כשלא מדובר על רכב פרטי שהוא בבת עינו של הנהג – הסיכוי לפגום ברכב גבוה יותר.

כדי לכסות על הוצאות אלו, הן מיד מעלות את המחירים
כדי לכסות על הוצאות אלו, הן מיד מעלות את המחירים

האם נהג חדש יכול לשכור רכב?

חלק מחברות ההשכרה יעניקו לנהגים חדשים את הזכות לשכור רכב על אף היותם נהגים שנחשבים למסוכנים יחסית. לעומת שוכרים רגילים מחיר השכירות יעלה, בהתאם לייקור תעריף הביטוח. עבור חלק מהשוכרים זה הופך להליך פחות משתלם או ששוכרים כשישנו גורם הרתעה גדול למדי.
חלק מחברות ההשכרה יעניקו לנהגים חדשים את הזכות לשכור רכב על אף היותם נהגים שנחשבים למסוכנים יחסית
חלק מחברות ההשכרה יעניקו לנהגים חדשים את הזכות לשכור רכב על אף היותם נהגים שנחשבים למסוכנים יחסית

דמי השתתפות גבוהים

אין מנוס, אולם ביטוח נהג חדש יעלה את דמי ההשתתפות בביטוח – מה שישפיע ישירות על מחיר הביטוח לרכב. כמובן שישנה נדנדת מחירים – אם מוזילים את הסעיף של דמי ההשתתפות, הרי שבשעת התביעה נאלצים לשלם סכום גבוה יותר כאשר יופעל הביטוח. דמי ההשתתפות למעשה הם אותו סכום שהנהג ישלם בזמן שהוא פותח את התביעה, ורק אם סכום הפסיקה לתביעה גבוה יותר – הוא יקוזז עם דמי ההשתתפות.

לנסות להוזיל את הפוליסה
ישנן אופציות לנסות ולהוזיל את הפוליסה, אולם אלו שיטות שמסייעות בעיקר למחירי ביטוח מקיף לרכב. כמובן שבמידה ואותו נהג חדש מתעתד לנהוג ברכב מלבד הנהגים האחרים, חלה חובה ליידע את חברת הביטוח. בין השאר ניתן להוזיל אם מדובר בנהג יחיד, או בנהג שהינו מבוגר (לא נחשב ל"נהג צעיר").

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות