ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

צריכת דלק – כל המידע

נושא צריכת הדלק בחיפוש המכונית הבאה שלנו הפך להיות משמעותי למדי בשנים האחרונות, בגלל מחירי הדלק העולים והכניסה של מכוניות חסכוניות כולם מחפשים את המכונית עם צריכת הדלק הטובה ביותר

אלון דותן מנהל תוכן Auto1 |27/04/2015 |14:44 צפיות: 5987
seperator
בעבר, היינו קונים מכונית על בסיס הרגש, המכונית שקנינו בעבר הייתה מרגשת אותנו בכל פעם שהסתכלנו עליה, למדנו כל קימור וכל עיצוב חיצוני ופנימי שהרכב העניק לנו. בשנים האחרונות התחלנו לרכוש מכוניות על בסיס המחשבה, הראש. החישובים על עלות תפעול החלה לעלות ולהיות לעיתים חשובה יותר מהרגש שלנו על הרכב. עם העלייה המתמדת במחירי הדלק בשנים האחרונות המושג צריכת דלק הפך להיות משמעותי ביותר בחיפוש המכונית הבאה , אבל מה זה המונח הזה בעצם אומר?
מציאת המכונית החסכונית ביותר
מציאת המכונית החסכונית ביותר
כמה קילומטר לליטר?
צריכת דלק מתייחסת ליחס הקילומטרים שהרכב נוסע לעומת כמות הדלק שהוא שורף. יצרני הרכב מחויבים לפרסם את צריכת הדלק של כל אחד מהדגמים השונים המשווקים. חלק מן יצרני הרכב יפרסמו את צריכת הדלק בפורמט של קילומטר/ליטר וחלק מן היבואנים מפרסמים את צריכת הדלק בפורמט של ליטר/100 ק"מ, במקרה זה יש לחלק את המספר 100 בכמות הליטרים.
יועצי הרכב של פורטל אוטו 1 מחכים לך
מלאו את הפרטים ואחד מנציגנו יחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
פרסומי היצרן בצריכת הדלק
בשנים האחרונות אנו עדים לפרסומי שווא של יצרני הרכב בנוגע לצריכת הדלק של דגם כזה או אחר. יצרני הרכב מפרסמים את צריכת הדלק של הדגם כפי שהיא נמדדת במעבדה, כלומר בתנאים סטריליים ומבוקרים לחלוטין על ידי היצרנית. המציאות מראה לנו שלעיתים יש הבדל גדול מאוד בין נתוני היצרן ובין התוצאה האמתית של הדגם על הכביש.  
כיצד לבדוק את צריכת הדלק שלי?
במכוניות החדשות יש מחשב דלק שעוזר לנו למדוד בצורה הטובה והנוחה ביותר את צריכת הדלק של הרכב שלנו, חשוב לדעת כי גם מחשבי הדלק המותקנים ברכבינו לעיתים אינם מדויקים לחלוטין. על מנת לקבל את התוצאה הנכונה ביותר עבור הרכב שלנו אנו ממליצים להגיע לתחנת הדלק כאשר מיכל הדלק ריק ככל הניתן ולמלא אותו במלואו. אחרי התדלוק יש לאפס את הקילומטרים ברכב ולנסוע כרגיל. בתדלוק לאחר מכן יש לבדוק כמה ליטרים נסענו – כפי שכתוב על מונה הדלק בתחנת הדלק. נחלק את כמות הקילומטרים שנסעו בכמות הליטרים שתדלקנו ונגיע לתוצאה הטובה ביותר.
הוספת תגובה
דגם א'
דגם ב'
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
חיפוש רכב חדש
הגדרות נגישות