ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

תשתיות הכבישים מסכנות רוכבים

רוכבי האופנועים והקטנועים בישראל נמצאים בבעיה חמורה מבחינת תשתיות הכבישים ולמעשה הרכיבה בכבישים מסוימים בישראל היא מסוכנת מאוד ולא בגלל הרוכב או כלי התחבורה שלו

אלון דותן מנהל תוכן Auto1 |15/07/2013 |13:05 צפיות: 13697
seperator

תאונות הדרכים הם חלק מעולם הרכב ולצערנו עוד לא נמצאו הדרכים כדי להביא לירידה משמעותית של מספר הנפגעים מתאונות אלה. שיפורים באיכות הכבישים וסלילתם עם חומרים איכותיים יותר ובעלי בלאי נמוך מצליחים לשמור על כלי הרכב עם יציבות גדולה ובטיחות גבוהה. אבל מה בנוגע לקטנועים ואופנועים, האם התשתיות של הכבישים מתאימות ומאפשרות רכיבה בטוחה עבור אלה? לצערנו הרב התשובה היא שלילית. 

כבישים מסוכנים לרוכבי דו גלגלי
כבישים מסוכנים לרוכבי דו גלגלי
סכנה לרוכבים בכביש
בראש בראשונה יש תפיסה בישראל שכל רוכב על כלי רכב דו גלגלי הוא מסכן את עצמו ואת הסובבים לו. הדימוי הזה הוא לא נכון וכמובן מוטעה ומטעה, רוכבי הכלים הדו גלגליים מעוניינים להגיע בזריזות ובקלות לכל מקום כפי שעושים נהגי המכוניות הפרטיות. הבעיה עם כלי רכב דו גלגליים היא רמת הבטיחות שמספק הכלי לרוכב, העובדה שהרוכב הוא חשוף מאוד ונמצא קרוב לקרקע שמה אותו כמטרה מסוכנת מאוד על הכביש. בנוסף לכל האלמנטים האנושיים ברכיבה יש גם מרכיבים של תנאי הדרך. 
 
תשתיות כבישים קשות
תשתיות הכביש צריכות להגדיל את הביטחון של כל הנוסעים בו ולרוכבי האופנועים אין בטחון כזה. מעקות הבטיחות עבור רוכבים רבים היא ממש מלכודת מוות אשר יכולה לפגוע בצורה קטלנית ברוכבים שנתקלים בה. במדינות רבות באירופה יש מגן על מעקה הבטיחות אשר מאפשר הגנה גדולה יותר לרוכבים ועשוי להציל ממוות. 
אופנועים בישראל
אופנועים בישראל
יש לבצע התאמות בכבישים עבור הרוכבים
בנוסף לזה, הצבע שבו משתמשים כדי לצבוע את הנתיבים ואת שולי הכביש צריך להיות מותאם ובטיחותי. בהרבה מקרים, בעיקר כשהכביש רטוב רוכבים מחליקים על הצבע שבו נצבע הכביש ונמצאים בסכנה גדולה שרכבים אחרים ייפגעו בהם. בימים אלה אשר מדברים רבות על איכות הסביבה ופתרונות גודש התנועה  אנשים רבים מעוניינים לעבור לכלים דו גלגליים אך לא עושים זאת מפני שהם חוששים מתשתיות הכבישים.  
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
מחיר משוער34,900

שנות אחריות 2 שנים

מבחני ריסוק טרם נבחן

צריכת דלק 0 קילומטר לליטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
חיפוש רכב חדש
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הגדרות נגישות