ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

רישיונות הרכיבה שונים בישראל

מדינת ישראל נמצאת בפיגור משמעותי אחרי מדינות אירופה אשר הכניסו לאחרונה דרגות רישוי מעודכנות יותר לקטנועים ואופנועים. מה המצב בישראל ומדוע זה טרם התשנה?

אלון דותן מנהל תוכן Auto1 |20/06/2013 |13:05 צפיות: 15534
seperator

הרבה פעמים משרדי הממשלה השונים מעוניינים לבצע את ההתאמות של התקנות והחוקים לפי אלה האירופאיות. גם משרד התחבורה מעוניין להתאים את רישיונות הרכיבה בישראל לאלו באירופה. אך בפועל המשרד שפוט לא מצליח לבצע את ההתאמות הנדרשות כדי ליישר את הקו מול האירופאים. את התקנות החדשות בכל עניין הרישיונות הכניסו במדינות אירופה כבר בחודש ינואר. 

בלאגן שלם בדרגות הרישוי
בלאגן שלם בדרגות הרישוי
כל דרגות הרישוי החדשות
עדכון רישיונות הרכיבה באירופה הוא פשוט מאוד עדכון דרגות הרישוי. דרגת רישיון הרכיבה הבסיסית ביותר באירופה היא A1 וזו מאפשרת רכיסה על כלים של עד 20 כוחות סוס כבר מגיל 16. דרגת הרישוי הבאה היא A2 המאפשרת רכיבה על כלים עם מנוע הנתוני ההספק שלו לא עולים על 47 כוחות סוס. עדכוני הרישוי מאפשרים גם לצרכנים ליהנות משפע של כלים שבעבר לא יכלו להשתמש בהם, וגם יצרניות כלי הרכב הדו גלגלי יכניסו ככל הנראה כלים חדשים לשוק.
 
הבלאגן הישראלי ברישוי
בישראל המצב הוא קצת אחר, על אף שלמשרד התחבורה היה ידוע שעדכון הרישוי עומד להתבצע לא נערכו שום התאמות למעשה עד היום כבר אין שום עדכון בנושא. דרגת הרישיון A2  בישראל מאפשרת רכיבה עם הספק של עד 15 כוחות סוס. באירופה דרגה זו מאפשרת רכיבה של עד 47 כוחות סוס. המשמעות היא שישראלי שנוסע לאירופה יכול לשכור אופנוע שדרגת הרישיון שלו לא מאפשרת זו. 
דרוש עדכון ויישור קו לפי אירופה
דרוש עדכון ויישור קו לפי אירופה
כלים דו גלגליים בישראל
שוק האופנועים והקטנועים בישראל נמצא בירידה בשנים האחרונות ויבואני הכלים הדו גלגליים לא מצליחים להביא לכמות מכירות שהייתה כאן לפני מספר שנים. יצרנית הקטנועים המצליחה ביותר היא סאן יאנג ואחרי היא קימקו
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
מחיר משוער13,900

שנות אחריות 2 שנים

מבחני ריסוק טרם נבחן

צריכת דלק 50 קילומטר לליטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
חיפוש רכב חדש
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הגדרות נגישות