ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

התפתחות הליסינג בישראל

ענף הליסינג בישראל עבר הרבה שינויים בתחום המיסוי של ענף הליסינג. כיצד משפיעים השינויים על עולם הליסינג ומהי העסקה הכי משתלמת?

מערכת auto1 |25/09/2011 |13:05 צפיות: 15026
seperator

הרבה מאוד שינויים עברו על ענף הליסינג בישראל, והרפורמות האחרונות בתחום שנכנסו לתוקף ממש בשנים האחרונות גרמו לשינויים רבים באופן שאנו מסתכלים על תחום הליסינג ובאפון בו אנו מחשבים מתי הוא משתלם לנו מבחינה כלכלית. בישראל ישנם שלושה תחומי ליסינג מרכזיים: ליסינג פרטי, ליסינג לעסקים, ליסינג תפעולי וליסינג מימוני כאשר יש לעשות אבחנה בין התחומים השונים על מנת למדוד את הכדאיות של כל עסקת ליסינג לאור הרפורמות האחרונות.


מה כוללת הרפורמה בתחום הליסינג?
רפורמת הליסינג בישראל מורכבת משני חלקים מרכזיים כאשר כל חלק מתבצע בשלב משלו. החלק הראשון של הרפורמה קשור לרפורמת המיסוי הירוק המעדיפה רכבים קטנים ופחות מזהמים על פני רכבים גדולים ומזהמים, והחלק השני והמשמעותי יותר עבור בעלי הרכבים הוא המיסוי על מחזיקי רכב חברה. אם עד היום מחזיקי רכבי חברה שילמו עבורם 2.04% מס מהמשכורת האישית, הרי שגובה המס עלה ל2.5%.

כיצד משפיעה הרפורמה בפועל?
בראש ובראשונה הרפורמה מעודדת את בעלי העסקים לעשות שימוש במכוניות קטנות וחסכוניות יותר, על ידי הפיכתן של מכוניות ירוקות לכאורה לאטרקטיביות יותר מבחינת מחיר, מה שלעצמו יכול להיות דבר טוב ומבורך. לעומת זאת, העובדים והחברות ישלמו יותר על רכבי הליסינג, מה שהופך את ההטבה החשובה הזאת למעט פחות אטרקטיבית עבור העובדים והמעבידים, למרות שעדיין משתלם להחזיק רכב חברה המקבל טיפול צמוד מחברת הליסינג.

מה ההבדל בין סוגי הליסינג?
ההבדל המרכזי בין ליסינג מימוני לליסינג תפעולי מלבד ההבדל הברור במחיר הוא כמובן תחזוקת הרכב. בעוד שהליסינג המימוני מתפקד כסוג של הלוואה לכל דבר על מנת לרכוש רכב, ליסינג תפעולי מציע בתמורה לתשלום החודשי גם שירותי אחזקה, טיפולים ותפעול לרכב של הלקוח, ומאפשר מעבר נוח יותר לעסקה הבאה בתום תקופת הליסינג. 
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות