ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

איך עובד הליסינג הפרטי?

ליסינג פרטי נשמע כמו עסקה יקרה, אולם כששומעים את הפרטים עליה ואת היתרונות שהיא מספקת, אולי זה הדבר הנכון לעשות בנקודת זמן מסוימת.

מערכת Auto1 |22/09/2011 |13:05 צפיות: 15303
seperator

 

ליסינג פרטי ידוע גם כליסינג מימוני או תפעולי, שהוא באופן עקרוני השכרת רכב חדש לגמרי לטווח זמן ארוך, כשעם סיום החוזה ניתנת האופציה לרכישתו. בשיטה זו, ניתן לממן רכב ולפרוס את שכר המכר הזה לתשלומים, כך שזה יקל על השוכר להתמודד עם הוצאה חד פעמית "כבדה" של הון שאין ברשותו אותו הזמן. מדובר למעשה בשיטה שנחשבת במקרים מסוימים כהלוואה, כשבכל חודש הלקוח מקזז את הסכום המבוקש של המוצר. זה יכול להתאים למי שהבנק לא מאפשר לו הלוואה לרכב למשל, והוא רוצה לחלק את התשלומים ישירות לחברת הליסינג, מבלי לשלם ריבית לשני המקומות ביחד. 

איך התהליך של העסקה הולך?
הליסינג פרטי מחייב בדרך כלל עוגן כלכלי עליו תישען העסקה, בסכום של עשרות אלפי שקלים בדרך כלל – או בין 20-50% מערכו של הרכב. בינתיים, הרכב נמצא אצל השוכר, והוא ממשיך ליהנות ממנו תוך כדי תשלום חודשי של פריסת התשלום הכולל וסכום ריבית שמתאימה לכמות התשלומים. עם סיום תקופת העסקה, ניתן להשלים את מחירו של הרכב תוך קיזוז התשלומים הקודמים בליסינג המימוני.

למי כדאי להשתמש בליסינג פרטי?
מי שמעוניין בליסינג פרטי, צריך לוודא האם ההוצאה מוכרת במס הכנסה, או יכולה להיחשב כרכב צמוד ולקבל הנחות והקלות בביטוח הרכב. האם עסקת הליסינג כדאית תמיד ללקוח? מי שמעוניין בקניית רכב חדש בתשלומים ומעוניין לקבל הוזלה משמעותית במחיר, יכול לקבל מחיר זול יותר בליסינג הפרטי מאותה חברה שרוכשת כמות רבה מאותו הדגם ומקבלת בעצמה הנחה.

ליסינג פרטי כהטבה לעובדים
הליסינג הפרטי יכול לשמש גם כרכב הנחכר מחברת ליסינג אל העובד באמצעות המעביד. מדובר בעסקה שעשויה לשמש כהטבה לעובדים – היא עשויה להיחשב להוצאה מוכרת חודשית במס, הרכב אינו בבעלותו של המשתמש ובכך אינו מפסיק עליו כסף כמו למשל על ירידת הערך והעסקה תכלול בדרך כלל גם שירות וטיפולים. 
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות