ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

איך לבחור את ביטוח הרכב?

בחירת ביטוח רכב מותאם מקלה באופן משמעותי את הנטל הכלכלי ומאפשרת יכולת תמרון גדולה כאשר מתעורר בו הצורך. הוא יקבע אם תוכלו להיות מפוצים, מתי וכמה.

מערכת Auto1 |07/09/2011 |13:05 צפיות: 16093
seperator

 

בחירה של ביטוח חובה אינו עניין קל, ולכן ישנם טריקים מקובלים על מנת להקל את הבחירה הזו, אחת לשנה לפחות (בהנחה שמחדשים את כל הביטוחים לרכב גם יחד). את ביטוח הרכב מפרקים לשלושה מוצרים שונים: ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד שלישי. את כל אחד מהם ניתן לבחור מחברת ביטוח אחרת, מזו שתציע את הצעת הביטוח המשתלמת ביותר. אז מאיפה מתחילים? כנראה שמביטוח חובה, כי הוא הביטוח החשוב מכולם- החוק מחייב לעשות אותו אם ישנה בעלות על רכב מסוים. 

בחירת ביטוח רכב חובה
על מנת לתמחר ביטוח חובה לרכב, חברות הביטוח לוקחות את הנתונים של הנהג הצעיר ביותר ברכב ואת הנתונים של הרכב, ומתחילות לתמחר אותם. ככל שהנהג יהיה צעיר יותר או תחת הקטגוריה של "נהג צעיר" או "ביטוח נהג חדש" להבדיל, ישלם יותר. אם ישנם יותר מנהג אחד קבוע ברכב, המחיר יעלה, ואם לא מצהירים על נהגים קבועים נוספים ברכב, יתכן שלא יהיה להם פיצוי במידה וינהגו ברכב ללא ביטוח מתאים. כמו כן גם הגיל קובע ומין הנהגים. 

בחירת ביטוח רכב מקיף
הביטוח המקיף לרכב הוא כנראה הביטוח היקר ביותר מבין השלושה, לכן משקלו הוא הבא בתור. כאשר רוצים לדאוג לאוטו החדש והמפואר, או במקביל - לרכב הפונקציונאלי שמאפשר לכם לנוע ממקום למקום או יותר נכון כשרוצים לגבות את הכיס מבחינה כלכלית במידה ויקרה משהו לרכב, עושים את הביטוח המקיף בחברת הביטוח שמציעה הצעה משתלמת, וכמובן יש לה גב כלכלי חזק כדי לא לקרוס מחר מבלי להשיב כספים למבוטחים. 

ביטוח צד ג' לרכב
הביטוח המקיף לרכב יכול לכלול את הביטוח לצד ג', או שזהו ביטוח העומד בפני עצמו. גם אותו ניתן להשוות בין חברות הביטוח על פי נתונים ספציפיים של הנהג ושל הרכב המבוטח. מדובר בביטוח חשוב משום שלא ניתן לדעת מתי והאם נדרשים לו בזמן תאונה.  
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות