ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

מה חשוב לדעת על בדיקת רכב לפני קניה

רכב חדש אינו תמיד עניין שבהישג יד, אולם מיום ליום זה הופך להיות קל יותר. ישנן הצעות רבות בלוחות הרכב, אולם איך יודעים אם לבחור את הרכב הנכון?

מערכת auto1 |26/08/2012 |13:05 צפיות: 14412
seperator

ישנם מקרים רבים, שבהם מפרסמי רכבים משתמשים בתמונה של צדודית רכב אחת. כשאתם מגיעים אל המוכר, אתם מגלים את ההפתעה שנמצאת בצד השני, "הפתעה" כמו שריטה או עיקום פח שגורמים לך לתהות איפה עוד המוכר יכול לעבוד עליכם. אתם אומרים "תודה" יפה וממשיכים למוכר הבא. אתם הולכים עם הדמדומים, מתלהבים מהרכב המבריק, אולם למחרת מגיעים עם בן הזוג או מישהו ש"מבין במכוניות", ומוצאים שהרכב צבוע באופן לא משכנע בעליל? יכול להיות שהייתם יכולים לחסוך את הזמן שהשקעתם, ולסנן את המודעות כבר מלכתחילה.

רבים עדיין נרתעים מקניית הרכב מאדם שמציג את עצמו כסוחר
רבים עדיין נרתעים מקניית הרכב מאדם שמציג את עצמו כסוחר

האם מדובר בסוחר או באדם פרטי?

למרות שהמגמה כיום היא לרכוש רכבים ממגרשי חברות ליסינג, כלומר – רכבים מיד פרטית או מליסינג וגם מהשכרה, רבים עדיין נרתעים מקניית הרכב מאדם שמציג את עצמו כסוחר. ברכב ממגרש, מחיר הרכב במודעה אמור להיות זול יותר לרוב משאר הרכבים באופן אוטומטי ממחיר מחירוני רכב, והאדם מן הצד השני של הקו ודאי יברר על איזה רכב מהם אתם מדברים.
בבדיקה שחברת הליסינג עורכת לפני הגשת הרכב ללקוח, כותבים שהיו תיקוני פח וצבע
בבדיקה שחברת הליסינג עורכת לפני הגשת הרכב ללקוח, כותבים שהיו תיקוני פח וצבע

בדיקה חיצונית ורישיון יכולות להעלות מסקנות

גם אם לא הבחנתם בגוון צבע מסוים שהוא שונה במעט משאר הרכב, ישנם מספר סימנים שמראים לכם שהרכב עבר תאונה, גם אם זה לא משתמע בצורה ישירה (טורחים להשביח אותו בחזרה למעגל השימוש). ראשית – בבדיקה שחברת הליסינג עורכת לפני הגשת הרכב ללקוח, כותבים שהיו תיקוני פח וצבע, ואולי אפילו שווי הרכב ירד מעט. בבדיקת הרישיון, תוכלו לראות כמה זמן הרכב על הכביש רכב ליסינג שנחשב לחדש עדיין – בן שנתיים לערך – שנמכר ללקוח, יכול להיות משום שעבר תאונה לא מזמן והוחלף.
לעשות בדיקה בלתי תלויה במוסך בדיקות מורשה בלתי תלוי
בבדיקה לפני עסקת ליסינג חייבים לקחת את הרכב למוסך אובייקטיבי, לא זה שהחברה או שהאדם שמוכר לכם ממליץ עליו. יש לתת את הדעת על כל הדברים שברישיון הרכב ושמתגלים בבדיקה – לרבות כאלו שיכולים לשמש לכם קלף מיקוח ברכישת הרכב.

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות