ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

יתרונות הליסינג הפרטי

ליסינג פרטי היא אחת השיטות המשתלמות ביותר לרכישת רכב כיום, אולם מדוע? לליסינג הפרטי יתרונות רבים אותם ננסה למנות בכתבה זו.

מערכת Auto1 |04/09/2011 |13:05 צפיות: 15248
seperator

המצב לפני כניסת הליסינג בעבר, מספר החברות שפעלו במשק היה קטן. הפעילות התנהלה דרך גופים ממלכתיים וציבוריים גדולים כמו צבא, ההסתדרות, משרדי ממשלה וחברות הובלה. הם קנו את הרכבים שהיו בשימושם ולאחר מספר שנות שימוש- בהתאם לנוהליהם- הם הציעו אותם למכירה, בדרך כלל במחיר נמוך. זו הייתה השקעה כספית מאד גדולה שהיוותה מרכיב חשוב בתקציבי החברות. החברות הפעילו מוסכים משלהם לטיפול בצי הרכב. כיום יש הרבה חברות קטנות שאינן יכולות להרשות לעצמן רכש מכוניות בגלל ההוצאות, ובטח לא להפעיל מוסכים משלהם.


פתרון הליסינג התפעולי
כדי להקטין את ההוצאות לרכוש קבוע על ידי קניית הרכבים וכן התעסקות בקניה ומכירה של רכב, אשר בדרך אינם נושא התמחות של החברות, בחרו החברות לפנות לחברות המציעות ליסינג תפעולי. במקום לקנות, לתחזק ולמכור את כלי הרכב לעובדיהם, חברות הליסינג עושים זאת עבורם. לחברות יש מידע מדויק על ההוצאות על כלי הרכב וגם בטחון שאם אחת המכוניות תתקלקל החברה תקבל מכונית אחרת בתוך זמן קצר. הפתרון כל כך תפס את תודעת הציבור עד כדי כך שהיום המסלול הזה מוצע גם לאנשים פרטיים הקיימים בשוק. 

יתרונות הליסינג תפעולי
כל בעל רכב יוכל לספר במה קשורה אחזקה של רכב פרטי. קודם כל קניית הרכב שהיא הוצאה כספית רצינית. הרכב מאבד מערכו מיד עם יציאתו ממחסני היבואן, ביטוח הרכב, הרישוי השנתי וההכנות אליו, טיפולים שגרתיים, תיקונים של תקלות לא צפויות, אובדן שעות וימי עבודה בשיטוט במוסכים ועוד כהנה וכהנה הם חלק בלתי נפרד מחיי בעל הרכב. הליסינג התפעולי חוסך את מרבית אי הנעימות הזו. הוא בדרך כלל מציע רכב לשלוש שנים כולל כל הפעילות הנלווית לתחזוקתו. יש חברות ליסינג המציעות גם את התשלום עבור הדלק אם דרך מספר הק"מ שהוא ביצע או בתדלוק באמצאות כרטיס תדלוק.  

חוזה לליסינג תפעולי
התשלום עבור הליסינג מוגדר בחוזה בין החברה המזמינה לחברת הליסינג. הסכום ידוע מראש והחברה השוכרת יודעת בדיוק מה יהיו ההוצאות שלה על הרכבים. ההסכם גם מגדיר את תכולת ההתקשרות מבחינת תחזוקת הרכב. בדרך כלל החוזה לשלוש שנים אשר בסיומם הרכב מוחזר לחברת הליסינג והיא מציעה אותו למכירה בשוק החופשי. החוזה כולל בדרך כלל גם תחזוקה שוטפת ושרות תיקונים. ניתן להסכים על רכב חלופי במקרה של תקלה או לחילופין רק שרותי תיקון שמשאיר את החברה ללא רכב עד לתיקונו. יש חוזים המאפשרים לחברה השוכרת לקנות את הרכב לאחר שלוש שנים.

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות