ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

הגדלת נראות הרוכב מונעת תאונות

לא פעם שמענו ברדיו את התשדירים המבקשים מאתנו לחפש את הרוכב ולהיזהר יתר על המידה אם אותם רוכבים, אך גם לפני הכול על הרוכב לשפר את הנראות שלו, אך כיצד לעשות זאת.

אלון דותן מנהל תוכן Auto1 |05/08/2012 |13:05 צפיות: 13861
seperator

רוכב אופנוע צריך לחשוב על אינסוף דברים בזמן רכיבה, יציבות האופנוע מהירות נסיעה ובטיחות. אחד הדברים הראשונים שעליו לחשוב זה הנראות שלו, כלומר, האם הנהגים האחרים והולכי הרגל רואים את כלי הרכב בצורה המיטבית. לא פעם אנו שומעים על תאונות של אופנוענים הקורות בגלל אי נראות של הרכב, רכבים שעוברים נתיבים ואינם רואים את הרוכב או עצירות פתע של רכבים שלא רואים את האופנוען מאחוריהם.

רוכב האופנוע צריך לסמן עצמו כמה שיותר
רוכב האופנוע צריך לסמן עצמו כמה שיותר
שימוש בכל האמצעים שייראו אותך
האלמנט הראשון של הגברת הנראות של הרוכב היא הפנסים. מומלץ להשתמש בפנסי האופנוע ללא קשר לשעה ביום או למזג האוויר. גם בשיא הקיץ הדלקת פנסי האופנוע יגדילו את הנראות של הרוכב ותאונות מיותרות יכולות להימנע. בנוסף לפנסים שלנו גם שימוש במחזרי אור יסמנו לנהגים האחרים איפה אנחנו ויגבירו את המודעות של הסביבה אלינו.
 
איתות
בשנים האחרונות נראה כי הנהג הישראלי שכח היכן נמצאות ידיות האיתות ברכב, אחרת אין סיבה להסביר את הנהיגה ללא איתות ובכך סיכון רכבים ונהגים בסביבתנו. כאשר אתה כרוכב נוסע בכביש עירוני או בכביש מהיר אתה מחויב באיתות, לא רק לאלה שמאחוריך יבינו ויידעו מהו תכנון נסיעתך גם הרכבים הנמצאים מלפניך יידעו לאן אתה רוכב ויידעו להימנע מתאונה. 
רכיבה בטוחה מונעת תאונות
רכיבה בטוחה מונעת תאונות
מיקום הנסיעה
בזמן רכיבה נסה למקם את האופנוע במקום בו אתה מרגיש הכי בטוח ובו אתה מצליח לראות את שדה הראייה הגדול ביותר בכביש. נסיעה מאחורי או בצידה של משאית גדולה אינו רעיון טוב מכיוון שלרכבים גדולים יש שטח ראייה מת. נסיעה במרכז הנתיב או בשוליי הכביש במקום בולט יבטיחו לך רכיבה מהירה, נוחה ובעיקר בטוחה. 
הוספת תגובה
תגובות הגולשים
 
קניית רכב חדש >>
רונית, 07/08/2012 15:06
 
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות