ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

נקודות שיש לדעת לפני השכרת רכב בארץ

כדי לשכור רכב לטווח הזמן הקצר, צריך לעמוד בכמה תנאים. חברות השכרת רכב בארץ מתאמות תנאים ביחד עם חברות הביטוח עימן הן עובדות, על מנת שיהיה כיסוי לנהגים הקבועים ברכב.

מערכת auto1 |16/07/2012 |13:05 צפיות: 13725
seperator

התנאים להם נדרשים שוכרי רכבים בארץ אינם שונים בהרבה מאלו שבחו"ל, אולם הניואנסים השונים שבין החוזים קשורים לתנאים שהציבו חברות הביטוח, ובבסיסם די דומים למעשה. ניתן לגרוף את מרבית התנאים ולומר, כי ישנו תנאי הכרחי למשל שבו יש לעמוד: גיל הנהג יהיה לפחות 21 ובחברות ביטוח אחרות יהיה לפחות 24 – כדי שלא יהיה זה נהג צעיר. נהג צעיר – יכול לשכור רכב, אולם מחיר ההשכרה יהיה גבוה יותר – בהתאם לביטוח הרכב דרך חברת הביטוח.

חשוב לבדוק אם הרכב עבר פגיעה מסוימת
חשוב לבדוק אם הרכב עבר פגיעה מסוימת

עם אילו מסמכים לפנות לחברת ההשכרות?
כדי לקחת את המפתחות לרכב הרצוי לתקופת ההשכרה, יש להציג את המסמכים הבאים, בנוסף למסמכים אחרים שידרשו על ידי חברת הליסינג וההשכרות: תעודת זהות ואם אין – אזיי ניתן להציג דרכון, כרטיס אשראי בתוקף כשהשוכר הינו בעל הכרטיס, רישיון נהיגה תקף – לפחות כשנתיים ממועד הוצאתו.
התנאים להם נדרשים שוכרי רכבים בארץ אינם שונים בהרבה מאלו שבחו
התנאים להם נדרשים שוכרי רכבים בארץ אינם שונים בהרבה מאלו שבחו"ל

לבדוק מה סוכם על גבי הנייר ומה בנמצא
גם אם תקופת ההשכרה קצרה במיוחד – ואולי אפילו לכמה שעות בלבד, יש לבדוק, כמו בכל חוזה לכל דבר ועניין, מהם התנאים – לרבות תנאי הביטוח. חשוב לבדוק אם הרכב עבר פגיעה מסוימת ולהצהיר על כך לפני שנכנסים לרכב, לבדוק את מידת הטנק של הדלק, על כמה תחויבו אם אתם מאחרים להחזיר את הרכב, כמה עולה להחזירו לסניף אחר, כמה לשלם אם מוסיפים עוד נהג לרשימת הנהגים הקבועים, על פי איזה תעריף מחושבים המחירים ועוד.

האם בוצעה עבירת תנועה עם הרכב?
יש לדווח לחברת ההשכרה על העבירות שנרשמו לחובתכם. בתום השימוש ברכב, יהיה חיוב בחשבון הלקוח על סכום הקנס שדווח. יש לקרוא את האותיות הקטנות בהשכרת רכב ולהבין באופן בהיר כמו בכל חוזה, מהם התנאים. בעיקר כשמדובר בסכומים שעלולים להכביר על ההוצאות.

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות