ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

השכרת רכב בחו"ל לאוכלוסיה עם מוגבלויות

בשנים האחרונות העולם שלנו נפתח בפני אנשים עם מוגבויות. עם בעבר לאנשים עם מוגבלויות הייתה בעיה לטייל בעולם ולהשכיר רכב כבר בשנים האחרונות מתחילים להרגיש שיפור בתחום זה.

מערכת auto1 |08/07/2012 |13:05 צפיות: 13754
seperator

עד לשנים האחרונות העולם המערבי בכלל ומדינת ישראל בפרט הייתה סגורה בפני אנשים עם מוגבלויות. אנו עדים עוד בימים אלה למאבקים השונים של אנשים עם מוגבלויות להנגשת מקומות ציבוריים שונים, וזו דוגמא אחת מיני רבות. גם בנושא ש להשכרת רכב בארץ ובחו"ל נושא זה סבוך עד מאוד אך בשנים האחרונות מתחילים להרגיש בשינויים שמתרחשים בתחום זה.

לאיזה רכב זקוקים בעלי מוגבלויות?
ישנם בעלי מוגבלויות שזקוקים לרכב מיוחד, שמותאם לצרכיהם הבלעדיים. הבעיה בתחום ההשכרה מתחילה כאן, על מנת שהמודל העסקי של חברות ההשכרה יעבוד עליהן להחזיק רכבים פופולאריים ומבוקשים, כאלו שיניבו תשואה לחברת ההשכרה. רכבים שמותאמים לאנשים עם מוגבלויות נפוצים הרבה פחות ועל כן לחברות ההשכרה השונות פחות משתלם להחזיק אותם. על כן אדם בעל מוגבלות כל שהיא שפונה לחברת השכרה, נתקל לא פעם בתשובה הידועה, כרגע אין את הרכב במלאי.

במה תלויה השכרת רכב בחו"ל?
לצערנו ולצער בעלי המוגבלויות השכרת הרכב בחו"ל אינה תלויה כלל ברצון הלקוחות אלא ביכולות חברות ההשכרה. בעוד שהשכרת רכב רגיל תלויה אך ורק ברצוננו הפרטי, כלומר, חברות ההשכרה יעשו הכל על מנת לספק את הרכב, השכרת רכב לבעלי מוגבלויות היא לא פשוטה כלל. לחברת השכרה כביכול לא רווחי להתעסק עם השכרת רכב לאדם עם מוגבלויות כאשר עומדים בתור עשרים לקוחות פוטנציאליים "פשוטים" יותר.

שינויים בתחום השכרת הרכב לבעלי מוגבלויות
אומנם תמונת המציאות שצוירה בכתה לעיל אינה חיובית כלל אך למעשה יש שיפור משמעותי בכל התחום בשנים האחרונות. כיום בארה"ב תחום השכרת הרכב לבעלי מוגבלויות הפך להיות נוח יותר, יחסית יש יותר חברות שמתמחות בהשכרת רכבים מיוחדים ועל כן טיול והשכרת רכב בארצות הברית נוח יותר. למרות האמור לעיל, לפני הטיסה יש להכין את חברת ההשכרה באמצעות מייל או פקס ולפרט את עיניין הנכות והמוגבלות הפיזית על מנת שבעת מסירת הרכב ההליך ילך חלק. כיום יש גופים שעוזרים לבעלי מוגבלויות למצוא רכבים מתאימים והם עומדים בקשר עם חברות השכרה שונות שמתמחות בתחום.

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות