ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

השכרת רכב לקהל יעד מסוים

אם יצרני המכוניות מתאימים את הדגמים של הרכב לטיפוגרפיה של אזור היעד לשיווק ואפילו לדרישות של קהל היעד, אז למה שלא להפנות את השכרות הרכבים לפלחי לקוחות שונים?

מערכת auto1 |26/03/2012 |13:05 צפיות: 15320
seperator

הענף של השכרות הרכבים הולך ומתפתח. מדובר בשוק שיש בו הכול מהכול – רשתות וסניפים בינלאומיים, רשתות וסניפים מקומיים של הארץ או סוכנויות השכרת רכב קטנות וממוקדות שמציעות ללקוחות את המבצע שלהן. בסוכנויות שכאלו, על מנת להתמודד עם התחרות בשוק שאינה יכולה להתחרות במה שמציעות סוכנויות בעלות גב כלכלי חזק יותר וצי רכבים גדול, פשוט פונים לקהל לקוחות מסוים, ו"מאמצים" אותו. רק כך ניתן להתחרות בענקיות הגדולות שקיימות כיום במשק.  כמובן, ישנן אסטרטגיות שיווקיות שונות, המבוססות על השיטה הזו.

ללא התחשבות והקשבה לצרכי הלקוח, לא ניתן לקשור עימו קשר ארוך טווח
ללא התחשבות והקשבה לצרכי הלקוח, לא ניתן לקשור עימו קשר ארוך טווח

להתחיל מבראשית, מההילוך הראשון

כאשר חברות ליסינג והשכרות רכבים  נבנות מ"אפס", הן ברוב המקרים תצענה ללקוחות שלהן תנאים אטרקטיביים יותר מלמתחרים. רק כשתצבורנה קהל נאמנים גדול ותשרוד את השרטון הראשון, תהיה יכולה להעלות את הרמה, או לכל הפחות לצרף עוד פלח קהל שוכרים. התחלה מבראשית היא קשה אפילו כשמדובר בחברות של בעלי הון.
העולם של השכרת רכבים יתאים את הרכב לקהל
העולם של השכרת רכבים יתאים את הרכב לקהל

השכרת רכבים על פי צרכים אישיים

חברות להשכרת רכב מתחשבות בצרכים של הלקוח. ללא התחשבות שכזו והקשבה לצרכי הלקוח, לא ניתן לקשור עימו קשר ארוך טווח. נוצר מעין מנגנון שנועד לא רק לגרום ללקוחות לשכור רכב פעם אחת, אלא לשרת את הלקוח נאמנה בכל פעם שיזדקק לשירות מסוג זה. זו הסיבה שרצוי לשתף פעולה עם סקרי לקוחות למיניהם שבודקים זאת בשביל החברה.

אסטרטגיה שיווקית – לא על חשבון הלקוח
העולם של השכרת רכבים יתאים את הרכב לקהל, לדוגמה – השכרת רכבים לדתיים – אלו יהיו רכבי מיני וואן בדרך כלל, המחירים יכולים להיות נמוכים יותר כיוון שאין שימוש ברכב בשבתות – וגם על הביטוח אפשר לשלם פחות. הסניף עצמו לא יאלץ את הלקוח להגיע לפריפריה ויתקרב ככל שניתן ללב הפעילות של הלקוח הפוטנציאלי שלו.

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות