ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

מה עדיף לרכוש רכב חדש או רכב משומש

אחת ההנאות הגדולות בחיים זה לרכוש את הנכס הבא שלכם. מכונית נחשבת אצל אדם ממוצע אחד הנכסים המרכזיים והיקרים יותר, מלבד דירה, שיקנה במהלך החיים שלו, והיא אמורה להצדיק את ההשקעה.

מערכת auto1 |07/02/2012 |13:05 צפיות: 15928
seperator

לפני שרוכשים רכב רצוי להגיע לכלל החלטה: רכב חדש או רכב משומש? לכל אחד מהם יש יתרונות: הרכב החדש כביכול נטול "מחלות", שריטות ופגמים, מטופל היטב ערב יציאתו מהמפעל ועדיין יש את האחריות של החברה היצרנית לאורך מספר שנים על חלקי הרכב (מנוע וגיר בעיקר). לצד כל אותם היתרונות קיימים גם חסרונות, למשל כמו מתקפת עצבים על כל שריטה חדשה ומהמורה שהרכב מדלג בה, יש מחיר יקר יותר בביטוח ויש לו ירידת ערך ענקית כבר בשנים הראשונות לשימוש.

רכב חדש כביכול נטול
רכב חדש כביכול נטול "מחלות", שריטות ופגמים, מטופל היטב ערב יציאתו מהמפעל

יתרונות וחסרונות ברכישת רכב משומש

מחירי רכבים יד שנייה נמוכים בהרבה, אפילו אם רוכשים את הרכב כבר בשנה השניה ליציאתו מהמפעל. אם מעוניינים ברכב במצב טוב, לוקחים בחשבון שאפשר להוסיף עוד כמה מאות ועדיין זה יהיה זול יותר מרכב חדש. הביטוח ייתן מחיר טוב יחסית. מצד שני, כדי להשיג מטרה אמיתית וטובה יש להתאמץ – משום שהשוק עמוס בשרלטנים, ולבד מכך ההלוואה עלולה לעלות יקר יותר מהמחיר שמוצע במזומן.
קחו בחשבון שאפשר להוסיף עוד כמה מאות ועדיין זה יהיה זול יותר מרכב חדש
קחו בחשבון שאפשר להוסיף עוד כמה מאות ועדיין זה יהיה זול יותר מרכב חדש

רכב משומש מחברת ליסינג או מפרטי?

מי שבוחר לרכוש רכב מחברת ליסינג, פתוח בדרך כלל לפחות סיכונים, מאשר רכישת רכב בשוק הפרטי. הרבה מהמוכרים בשוק הפרטי הם סוחרי מכוניות שמתחזים לבעלי רכב פרטיים, ומוכרים אותו למעשה בסכום גבוה יותר מערכו של הרכב. רכבים שהיו בליסינג או בהשכרה יזוהו על פי הדגם הפחות מאובזר. זו הסיבה שחשוב מאוד לבדוק את תעודת הזהות של המוכר (שחייב להיות בעל הרכב) מול הרישיון של הרכב.

עשרת הדברות לרוכשים רכב משומש
חשוב מאוד לעשות מעט עבודת מחקר לפני הרכישה. סך הכול מדובר בסכומים לא קטנים אשר ממילא ישולמו בבת אחת או לאורך תקופת זמן לא קצרה. מלבד השיקולים הללו כמובן אין לשכוח את הנתונים הטבעיים של המכונית כמו צריכת דלק ואת אלו שנרכשו – פגמים חיצוניים למשל שיורידו במחיר.

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות