ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

השכרת רכב לנהג חדש

מערכת Auto1 |10/08/2011 |13:05 צפיות: 15888
seperator

מספר ההרוגים בישראל מתאונות דרכים גבוה מסך כל ההרוגים במלחמות ובפיגועים בישראל. נתון זה אומר שלמעשה המלחמה הגדולה שלנו כישראלים נמצאת על הכביש. מתוך כל הנהגים, הסטטיסטיקות מדברות על כך שנהגים חדשים מהווים את נתח הנהגים המסוכנים ביותר על הכביש. הגורמים האפשריים לכך ידועים מראש: חוסר הניסיון על הכביש הוא עניין חסר גיל. חברות ביטוח מייקרות את המחיר לנהגים אלו – נהג חדש ישלם תמיד תוספת מעל למחיר המקורי שהיה מוצע לו אילולא היה נהג חדש, ואילו חברות הביטוח אינן משכירות את הרכב בדרך כלל לנהגים חדשים.

לדוג את האותיות הקטנות בחוזה

חוזה להשכרת רכב כולל בתוכו גם את חוזה הביטוח ברוב הפעמים, שהוא משתייך לחברת ביטוח העובדת בשיתוף עם חברת ההשכרה. כך רצוי להבחין בשני חוזים, ולהתייחס לכל אחד מהם בנפרד: בחוזה ההשכרה חשוב לברר להיכן להשיב את הרכב, על מה משלמים אם פתאום המזגן התקלקל או החלון החשמלי לא זז, כמה דלק למלא לפני שמחזירים ועוד. לגבי חוזה הביטוח, אין מנוס אלא להתעניין בנושא הביטוח ובייחוד בסעיף ההשתתפות העצמית.

מה זו השתתפות עצמית?

השתתפות עצמית קיימת בכל סוג של ביטוח, ומטרתה לגרום לנהג שתובע את חברת הביטוח שלו לחשוב פעמיים לפני התביעה, ולשלם דמי השתתפות עצמית עד לסכום שסוכם בחוזה ויש מצב שיאלץ לשלם גם את כל סכום הפגיעה במידה ודמי ההשתתפות שלו גבוהים יחסית.

נהג חדש אך לא נהג צעיר

ההבדל בין נהג חדש לנהג צעיר, הוא שנהג צעיר יכול להיות כל אחד שהוא בין הגילאים 17-24, ואילו נהג חדש יכול להיות מגיל 17 ובכל גיל אילך. נוטים לייחס את שני סוגי הנהגים לכדי ישות אחד אולם זה לא נכון. נהג חדש שאינו נהג צעיר יכול ליהנות מיתרון הגיל (יש פחות תאונות בגילאים מתקדמים יותר) ביחס לנהג צעיר, שנתפש בעיני חברות הביטוח וההשכרה כנהג פזיז, לא מאורגן ומסוכן.

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות