ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

רכבים יד שניה והאפשרויות השונות לרכישת

חושבים שזו בעיה לבחור רכב חדש מסוכנות רכב? ישנן סוגיות רבות יותר המעסיקות את מי שמעוניין לרכוש רכב מיד שניה. אז מהן האפשרויות שעומדות לרשות הקונים?

מערכת auto1 |25/01/2012 |13:05 צפיות: 15382
seperator

מי שניצב לפני רכישה של רכב מיד שניה, חייב לעמוד בפני סוגיות חשובות בקניית רכב שכזה. האינטרס העיקרי הוא שהרכב ישרת את בעליו לאורך תקופה ארוכה ככל הניתן בנאמנות, יקבל רכב ללא תקלות מכניות ורצוי שגם יראה טוב חיצונית, ושההשקעה הראשונית בו – שתהיה קטנה ככל הניתן – תספק סחורה שידוע תוכו כברו – כלומר שכבר בבדיקה שבמוסך תתגלנה בו כל הבעיות, מלבד ה"בעיות הגנטיות" שיש לרכב מאותו סוג להציע. ישנן שיטות שונות לרכישת רכב מיד שניה – חלקת עוזרת להפטר מהרכב הקודם בעסקה מיוחדת.

העיקרי הוא שהרכב ישרת את בעליו לאורך תקופה ארוכה ככל הניתן בנאמנות
העיקרי הוא שהרכב ישרת את בעליו לאורך תקופה ארוכה ככל הניתן בנאמנות

להחליף רכב בטרייד אין

שיטת "החזר את הישן – וקבל הצעה על חדש" היא שיטת הטרייד אין לרכב שתתאים ללקוחות שכבר יש ברשותם רכבים והם רוצים למכור את הישנה כדי שיהיה מספיק כסף לרכוש אחרת. בעסקאות טרייד אין מעריכים את שווי הרכב בפועל כאשר הרכב מובא לעיני נציג החברה או שמאי – ואילו את ערכו מחשבים באופן יחסי מהמחירון – כלומר רכב במצב טוב יזכה למחיר מחירון שאותו יקזזו ממחיר הרכב הרצוי.
קשה למצוא רכב מיד שניה שלא יפתיע עם השנים
קשה למצוא רכב מיד שניה שלא יפתיע עם השנים

רכישת רכב מחברות מכירת רכב

בחברות ליסינג ישנם מבצעי מימון לרכב. המשמעות היא שניתן לרכוש רכבים חדשים לגמרי במחירים נמוכים מהמחירון. הסיבה היא שמלכתחילה אותם רכבים עלו מחיר זול יותר ליבואן או לחברת הליסינג משום שאלו רשומים כרכבי השכרת ליסינג. ישנם רכבים שהמתינו במחסנים שנה שלמה בעודפי מכירות או ליסינג ולא נעשה בהם שימוש. כדי להפטר מהם – ימכרו במכירות המוניות לרכבי ליסינג או במגרשים באופן יום – יומי.

יד שניה מרופא?
היום זו קלישאה לומר "יד שניה מרופא", שכן אין זה אומר הרבה על האופן שבו הרכב תוחזק, אולם עדיין כנראה שמדובר ברכב שהיו בו נהגים מועטים ביותר ואולי אפילו שמורים. קשה למצוא רכב מיד שניה שלא יפתיע עם השנים. הקלישאה התפתחה סביב המחשבה שרופאים חיים ברמת חיים כזו שמאפשרת להם להחליף רכב – לא בגלל שהיו בו בעיות מכאניות, אלא משום שכמעט עברו 3 שנים מרכישתו מהחנות.

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות