ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

רנו: מודים בזיהום

יצרנית הרכב הצרפתית, רנו, הודתה בכך שמכוניות מזהמות יותר מהמותר ותציע תיקון לבעלי 700 אלף קפצ'ור ודגמים נוספים ותתקן עוד 15 אלף כלי רכב לפני מסירתן ללקוחות. נבדקת האפשרות שישנם דגמים מעורבים גם בארץ.

אמיר שפר, מנהל תוכן Auto1 |20/01/2016 |16:02 צפיות: 5072
seperator
סגולן רויאל, שרת איכות הסביבה של צרפת, הודיע כי רנו תציע תיקון ל- 700 אלף כלי רכב שנמסרו ללקוחות, בניהם דגם הדיזל של רנו קפצ'ור, שאינו נמכר בארץ, ותתקן עוד 15 אלף כלי רכב נוספים לפני מכירתן. זהו הפתרון של רנו לפרשת 'דיזלגייט' המהדורה הצרפתית. כזכור, לפני כמה ימים סיפרנו לכם שחוקרים פשטו על משרדי החברה והחרימו מחשבים ומסמכים לצורך חקירת תרמית הזיהום של רנו, מה שהוביל לירידה של 20% במניותיה. אמנם לא היו מספיק ראיות שאומרות זאת, אך עכשיו רנו מודים שאכן יש זיהום.
רנו מודה
רנו מודה "זיהמנו"
לפי שעה לא ידוע אם רנו תציע תיקון לעוד דגמי דיזל של החברה, מלבד הקפצ'ור, שאינו נמכר בארץ בגרסה זו. לצורך הבהרת הדברים, בישראל רוב דגמי רנו שנמכרים עם מנועי דיזל הם רנו מגאן ורנו פלואנס. נחזור לענייננו, משימוע שערכה רויאל ליצרנית בתחילת השבוע, עולה כי היא תתקן כ- 15 אלף כלי רכב, באמצעות בדיקה ותיקון מערכת הסינון של הדגמים. התיקון אמור להביא את מנועי הדיזל של רנו לרמת הזיהום התקינה לפי דרישות התקן.
יועצי הרכב של פורטל אוטו 1 מחכים לך
מלאו את הפרטים ואחד מנציגנו יחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
זמן קצר לאחר מכן, רנו הודיע כי בקמפיין התיקון נכללות עוד 700 אלף מכוניות שכבר נמצאות אצל לקוחות. על פי רנו, התיקון לרכבים יהיה וולונטארי- בעלי הרכבים יקבלו את הקריאה לביתם, אך אין חיוב בהיענות אליהן.
 
על פי השרה, התיקון יכול להתבצע במהירות וידרוש עד חצי יום עבודה. היא לא הרחיבה הרבה על הפתרון של רנו, או על אילו דגמים ספציפיים מדובר. למעשה לא ברור עדיין אם המכוניות המזהמות יצאו גם מחוץ לגבולות צרפת ואולי הגיעו אפילו לישראל. בכל אופן, קרסו, יבואנית רנו לארץ, מוסרת כי הנושא בבדיקה מול היצרנית וכי היא תפעל על פי הנחיותיה.
 
אולי יעניין אותך גם:
 
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
דגם א'
דגם ב'
הגדרות נגישות