ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

פולקסוואגן מסכמת את 2015

בקצרה: פולקסוואגן מסרה במהלך שנת 2015 פחות מעשרה מיליון רכבים חדשים- ירידה של 2% לעומת 2014.

אמיר שפר, מנהל תוכן Auto1 |19/01/2016 |12:37 צפיות: 4936
seperator
קונצרן פולקסוואגן מסכם את שנת 2015 עם סך מכירות כולל של 9,930,600 רכבים ומשאיות חדשים. אמנם מדובר בסך כולל לא מבוטל בכלל אך למרות זאת, עבור הקונצרן הגרמני מדובר בירידה של 2% לעומת שנת 2014, אז פולקסוואגן רשמה שיא מכירות של 10,137,400 כלי רכב חדשים. למרות הסיבה המובנת (לכאורה) לירידה הזו- פרשת 'דיזלגייט', שפגעה בחברות הקונצרן, כמו פורשה ואודי, זו לאו דווקא הסיבה לירידה במכירות.
פולקסוואגן מדווחת על ירידה של 2% במכירות
פולקסוואגן מדווחת על ירידה של 2% במכירות
אמנם פרשת 'דיזלגייט' תרמה לירידה במכירות אך לא זו הסיבה העיקרית לתופעה. פולקסוואגן ספגה ירידה במכירות בשווקים בהם כל שוק הרכב רשם ירידה חדה, לדוגמא בשוק הברזילאי, שרשם ב- 2015 ירידה של 26% לעומת שנת 2014. נוסיף לזה את עצם העובדה שדגם הפולקסוואגן גול, הדגם המבוקש ביותר של פולקסוואגן בברזיל, ספג ירידה של 55%, עקב הגעתם של מתחרות רבות וזולות יותר.
יועצי הרכב של פורטל אוטו 1 מחכים לך
מלאו את הפרטים ואחד מנציגנו יחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
גם השוק הרוסי תרם את חלקו בירידה במכירות של פולקסוואגן. אמנם השוק הזה הוא לא הכי רלוונטי לקונצרן, אך כששוק רכב גדול שכזה רושם ב- 2015 ירידה של 36% לעומת 2014, מן הסתם גם פולקסוואגן תרגיש את הירידה הזו על בשרה, עם קריסה של 36.8% במכירות.
 
השוק הגדול ביותר של הקונצרן, השוק הסיני, נחל גם הוא ירידה משמעותית בסך המכירות של פולקסוואגן. אמנם זה לא תירוץ, אך ישנה מגמה ברורה בשוק הסיני של מעבר לרכבי פנאי או קרוסאוברים כאלו ואחרים, סגמנט בוא פולקסוואגן לא ממש נוכחת. למרות שפולקסוואגן טיגואן הוא הקרוסאובר השני הנמכר ביותר בסין, לפולקסוואגן אין מענה של ממש למתחרות בסגמנט הזה בשוק הסיני. זו הסיבה שפולקסוואגן איבדה הרבה לקוחות פוטנציאליים שעברו לקרוסאוברים מתוצרת מקומית, כמו גרייט-וול. 
 
בשאר השווקים בעולם פולקסוואגן רשמה סיומת חיובית. למרות פרשת 'דיזלגייט', פולקסוואגן הצליחה לחצות את ה- 4 מיליון מסירות באירופה ורשמה עליה של 2.5% לעומת 2014. כמו כן, גם בשוק האמריקאי, שם התפוצצה פרשת הזיופים, פולקסוואגן זכתה בעליה של 1.2% לעומת 2014, למרות שבחודשים האחרונים של שנת 2015 פולקסוואגן הפסיקה למכור את דגמי הדיזל שלה באמריקה. כמסקנה מכך, ניתן לצפות כי בשנת 2016 פוןלקסוואגן תתמקד "בהפצת" דגמים היברידיים בשווקים העולמיים.
 
אולי יעניין אותך גם:
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
חיפוש רכב חדש
הגדרות נגישות