ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

גם רנו מזייפת?

דיווחים מצרפת מוסרים כי מניית רנו צנחה בעקבות חשד לתרמית זיהום אוויר. רגולטורים בצרפת ייתכן וחשפו את פרשת 'דיזלגייט' בגרסה הצרפתית, שכן, רנו זייפה לכאורה את מבחני זיהום האוויר.

אמיר שפר, מנהל תוכן Auto1 |18/01/2016 |12:53 צפיות: 4352
seperator
מניית רנו, יצרנית רכב הצרפתית, צנחה בבורסה הצרפתית בפריז בשיעור של 21% בעקבות חשד להונאה במבחני זיהום האוויר של הדגמים של החברה. בדיוק כמו פרשת 'דיזלגייט' של קונצרן פולקסוואגן. על פי הדיווחים, זו הצניחה החדה בותר של מניית רנו מאז 1999. לפני כמה חודשים הבאנו לכם כתבה אודות הרנו אספאס ש"שהואשמה" בפליטת מזהמים פי 25 מהכמות המותרת.
דיזלגייט בגרסה הצרפתית???
דיזלגייט בגרסה הצרפתית???
 על פי הדיווחים המוזרמים בין כלי בתקשורת האירופאיים, חוקרים המתמחים בהונאות, מטעם משרד הכלכלה, פשטו על משקדי החברה בפריז, ערכו סריקות מוחמרות שבמהלכן הוחרמו מחשבים ומסמכים של רנו. עדיין לא ידוע לנו אם רנו ערכה שינויים בתוכנות המחשב כפי שנעשה בקונצרן הגרמני, אך מה שבטוח שבתקופה הקרובה רנו תהיה תחת זכוכית מגדלת.
מאז תחילת הפרשה ועד כה, נבחנו המסמכים והחשבים שהוחרמו ממשרדי רנו, אך החוקרים לא מצאו שום מידע מרשיע, נכון לרגע זה. כך לפחות פורסם ברשת האינטרנט בצרפת. כתוצאה מהחדשות הטובות האלה, צפויה המנייה שצנחה לחזור לעצמה, אך עדיין קשה לומר שהסכנה עברה לחלוטין. מספר רכבי דיזל, חלקם הגדול של רנו וחלקם של יצרניות מוכרות אחרות, עברו מספר בדיקות שהתוצאות שלהן מעורבות עם נתונים שקריים. על פי הדברים, ישנו פער בין המספר עליו מצהירה רנו בכל הנוגע לפליטת המזהמים של אותם רכבים, לבין המספר שהתקבל באותה בדיקה. למרות זאת, מדובר בהפרשים קטנים הרבה יותר מהחשדות.
 
בכיר ברנו מסר לתקשורת הצרפתית כי רנו מתכוונת לשתף פעולה עם הרשויות ותמסור כל שעליה למסור על מנת שהפרשה הזו תהיה מאחוריה. אנחנו כמובן נמשיך לעקוב ולעדכן לגבי התרחשויות והתפתחויות בנוגע ל(לכאורה) דיזלגייט הצרפתי.
 
אולי יעניין אותך גם:
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
חיפוש רכב חדש
דגם א'
דגם ב'
הגדרות נגישות