ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

רכב חדש? טסט רק בעוד 3 שנים

שר התחבורה קבע תקנה חדשה: רכבים חדשים יאלצו לעבור מבחן רישוי רק לאחר שלוש שנים לאחר עליתם לכביש. התקנה מתייחסת לרכבים שעלו לכביש החל מ- 1.1.2016.

אמיר שפר, מנהל תוכן Auto1 |07/01/2016 |14:46 צפיות: 4978
seperator
כל בעל רכב מכיר את ה"טסט"- מבחן הרישוי השנתי לרכב. אחת לשנה מחויב כל בעל רכב להציב רכבו לבדיקה שנתית במכון רישוי, לאחר ששילם את אגרת הרישוי השנתית. כל בעל רכב יודע שכאשר מגיע יום הבדיקה, מדובר בפרויקט בפני עצמו. לקחת חצי יום חופש מהעבודה, לעמוד בתור בכניסה למכון וכמובן, להתפלל שהבוחנים לא יסמנו "X" באחד מהסעיפים בטופס בדיקה.
קלאסיקה. ההפך הגמור של רכב חדש
קלאסיקה. ההפך הגמור של רכב חדש
אמנם הבדיקה הזו מחייבת את בעלי הרכבים, ואמנם לא נמצאה אלטרנטיבה לטסט, אבל לפחות אפשר "לדחות את הקץ". עד היום כל רכב חדש שעלה לכביש היה מחויב בבדיקה במכון רישוי לאחר שנתיים מיום עלייתו לכביש. לצורך הדוגמא, אם רכב עלה בתאריך 1.1.15 לכביש, על בעליו להביא את הרכב לטסט בחודש הראשון של שנת 2017 (לא יאוחר מארבע שנים). בהמשך לכך על הרכב לעבור את בדיקת מכון הרישוי כל שנתיים על למלאת 10 שנים למועד העליה לכביש. 
יועצי הרכב של פורטל אוטו 1 מחכים לך
מלאו את הפרטים ואחד מנציגנו יחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
שר התחבורה ישראל כץ: "השימוש ההולך וגובר במערכות בטיחות אקטיביות ופסיביות וכן מערכות טכנולוגיות, המתריעות בפני הנהג על תקלות, מצמצם את החשש בכלי רכב לא תקין. ההחלטה להאריך את תקופת מבחן הרישוי השנתי משנתיים לשלוש, תצמצם את הבירוקרטיה ותחסוך לנהג זמן, בירוקרטיה מיותרת ויקרה, ועלות של "טסט" שנתי". 
 
אבנר פלור, סמנכ"ל תנועה בכיר במשרד התחבורה, הוסיף לדבריו של כץ כי "בשנים האחרונות מיובאים ארצה כלי רכב בעלי טכנולוגיות מתקדמות, המצוידות בין השאר בחיישן לחץ אוויר בגלגלים, מערכת סטייה מנתיב, מערכת שמירת מרחק ומערכות בלימה מתקדמות. יצרני הרכב הגדילו בשנים האחרונות את תקופת האחריות על כלי הרכב החדשים, מעבר לשנתיים, כך שלבעלי הרכב יש אינטרס לבצע את הבדיקות והטיפולים במהלך תקופת האחריות וזאת כדי שלא לפגוע בתקופת האחריות הניתנת על ידי יבואן הרכב".
 
אולי יעניין אותך גם:
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
חיפוש רכב חדש
הצטרפו לפייסבוק שלנו
הגדרות נגישות