ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

סיטרואן מהארי החשמלית

סיטרואן אי- מהארי (E-Mehari), כך נקרא הדגם החדש של סיטרואן למכונית חשמלית, קומפקטית ופתוחה, עם טווח נסיעה חשמלי של 200 קילומטר. האם מדובר ברכב הצעירים האולטימטיבי?

אמיר שפר, מנהל תוכן Auto1 |09/12/2015 |15:01 צפיות: 4406
seperator
לפני 48 שנים סיטרואן השיקה רכב קבריולט ספורטיבי במיוחד (ביחס לתקופה) הנקרא מהארי. כעת, לאחר 48 שנים, המהארי עושה קאמבק מגניב במיוחד ומגיעה עם הנעה חשמלית. אמנם לא מדובר בדגם הקונספט של הסיטרואן קקטוס M שהוצג בתערוכת פרנקפורט, או ברכב שכל כולו הוא המצאה של המאה ה- 21, אך סיטרואן בהחלט הצליחה לשכפל, לחדש ולשדרג את המהארי המיתולוגית. אגב הדגם החדש והחשמלי של המהארי נקרא כעת E-Mehari. 
כך נראתה המהארי של שנות השישים- שבעים
כך נראתה המהארי של שנות השישים- שבעים
סיטרואן אי-מהארי היא למעשה תוצר של שיתוף פעולה בין יצרנית המכוניות הצרפתיות 'סיטרואן' לבין חברת 'בולורה', שהיא חברת השקעות ואחזקות צרפתית. בעבר, סיטרואן ייצרה עבור החברה את ה'בלו- סאמר' החשמלית, שהיא הייתה למעשה מכונית חשמלית שעוצבה בהשארת המהארי המיתולוגית. חשוב לציין כי למרות האנלוגיות לאי מהארי החדשה, לא מדובר באותו דגם.
יועצי הרכב של פורטל אוטו 1 מחכים לך
מלאו את הפרטים ואחד מנציגנו יחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
סיטרואן אי-מהארי, כמו אחותה המקומית, הבלו-סאמר, היא לא מכונית לרכישה על ידי צרכנים פרטיים, אלא היא מכונית ייעודית להשכרה ביעדים תיירותיים בעיקר בריוויירה בדרום צרפת. המהארי האלקטרונית מציעה מקום לארבעה נוסעים, כאשר גודל עומד על 370 ס"מ אורך, 170 ס"מ רוחב ותא מטען בנפח 200 ליטר ו- 800 ליטר בקיפול המושבים. 
 
ברצפת הרכב מותקנת סוללת ליתיום-מטאל-פולימר (LMP) בקיבולת של 30 קילו-וואט, המספקת למנוע הקדמי הספק מרבי של 68 כוחות סוס. על פי סיטרואן טווח הנסיעה של הדגם עומד על 200 ק"מ בנסיעה עירונית וטווח של 100 ק"מ בנסיעה בינעירונית, כאשר המהירות המקסימלית עומדת על 110 קמ"ש. מלבד זאת, זמן הטעינה של הסוללה משקע 16A עומד על 8 שעות, כאשר בטעינה משקע 10A נאלץ להמתין 13 שעות. 
 
הוספת תגובה
הגדרות נגישות