ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

רכב לעסק פרטי או מסחרי?

מערכת Auto1 |08/08/2011 |13:05 צפיות: 17048
seperator

כל מי שיש לו עסק ולא משנה אם מדובר בעסק קטן או בעסק בינוני מכיר את הצורך החשוב בניידות לעסק. הרבה מאוד עסקים זקוקים לצי רכב על מנת לבצע את הפעילות השוטפת של העסק, וגם כחלק מתנאי ההעסקה לעובדים. כאשר באים לרכוש רכב לצי הרכבים של העסק ניצבים הרבה פעמים בדילמה: האם לרכוש רכב פרטי ועסק, או לרכוש רכב מסחרי? על איזה רכב יש החזר מס גבוה יותר, ומה יותר יעיל ומשתלם לי מבחינה מעשית וכלכלית.

קיזוז הוצאות בקניית רכב לעסק

לפני קניית רכב חדש לעסק כדאי מאוד לברר מהו גובה ההחזר אותו ניתן לקבל מבחינת המע"מ. כדאי מאוד להיכנס לאתר האינטרנט של רשות המיסים, ולהתעדכן ברשימת הרכבים המוגדרים רכבים עליהם ניתן לקבל החזרי מע"מ. באופן עקרוני, החזרי מע"מ ניתן לקבל רק על רכבים מסחריים, ולא על רכבים פרטיים או רכבי שטח כגון ג'יפים או מיני ואן. על מנת לקבל החזרי מע"מ על רכבים מסוג זה יש להוכיח שאופי העבודה מצריך סוג כזה של רכב.

ליסינג תפעולי לעסקים

אפשרות נוספת העומדת בפני בעלי עסקים רבים היא במקום לקנות את הרכב הדרוש להם לעשות עסקת ליסינג לעסקים. חשב לזכור כי לפי שיטת ליסינג תפעולי ניתן לקזז את הוצאות התחזוקה הכוללת טיפולים, אגרות ותיקונים ביטוח רכב ועוד, ולרשום אותה כהוצאה על העסק.

שימוש של עובדים ברכב חברה

ישנם מקרים בהם המעסיק מאפשר לעובדים להשתמש ברכב בשעות הפנאי שמחוץ לעבודה. במקרים ההלו מס הכנסה מתייחס להטבה הזאת כאל הטבת שכר רגילה, ומעריך אותה לפי גובה השווי של כלי הרכב. את הסכום הזה מצרפים למשכורתו של העובד לשם חישובי המס. עבור רכב תפעולי הוצאות המס הן מלאות.

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות