ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

פולקסוואגן מכחישה ירידה במכירות

בעקבות פרשת 'דיזלגייט' ועל רקע קיצוצים תקציביים של הקונצרן, בפולקסוואגן טוענים שלמרות כל זאת, מכירותיה של פולקסוואגן לא בירידות כלל.

אמיר שפר, מנהל תוכן Auto1 |24/11/2015 |13:28 צפיות: 5145
seperator
כולנו שמענו כבר על פרשת 'דיזלגייט' שמדברת על הנתונים השקריים שהציגה תוכנה זדונית שהותקנה במספר דגמים של פולקסוואגן. צריך לזכור שלמרות שמדובר בכמה וכמה דגמים, הדבר מתפרש לכדי עשרות מיליוני כלי רכב ברחבי העולם שבהם הותקנה התוכנה שמזייפת את נתוני זיהום האוויר וצריכת הדלק. העיתון 'פרנקפורטר' שמתפרסם בגרמניה פרסם לאחרונה כי מכירותיה של פולקסוואגן נמצאות בירידה תלולה מאוד שבאה בעקבות אותה הפרשה.
פולקסוואגן מכחישה את הידיעה של העיתון שאומרת שמכירותיה 'התרסקו' לאחר פיצוץ הפרשה
פולקסוואגן מכחישה את הידיעה של העיתון שאומרת שמכירותיה 'התרסקו' לאחר פיצוץ הפרשה
לדברי פולקסוואגן, הדבר אינו נכון. פולקסוואגן מכחישה את הידיעה של העיתון שאומרת שמכירותיה 'התרסקו' לאחר פיצוץ הפרשה. העיתון הגרמני 'פרנקפורטר' פרסם ביום שבת האחרון כי חלה התרסקות דרמטית במיוחד במספר המסירות של פולקסוואגן. בתגובה, אמר דובר קונצרן פולקסוואגן כי אין באפשרות החברה להגיב ספציפית על הידיעה של פרנקפורטר אך מבירורים שנעשו מול סוכנויות ברחבי גרמניה, המציאות מתוארת בצורה אחרת לגמרי.
יועצי הרכב של פורטל אוטו 1 מחכים לך
מלאו את הפרטים ואחד מנציגנו יחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
פולקסוואגן כבר הודתה בתחילת החודש כי אכן הותקנה תוכנה זדונית שמזייפת אי אילו נתונים שמציגים מנועי החברה- כ 800 אלף רכבים, כאשר רובם נמכרים באירופה. כל זאת נוסף לעוד 11 מיליון ברחבי העולם, בהם התגלתה התוכנה הזדונית שמציגה את הנתונים השקריים במנועי TDI, מנועים אלה מצויים בין היתר ברכבי כמו פולקסוואגן גולף, סקודה אוקטביה וכמעט כל דגם אחר של הקונצרן. הפרשייה הזו היא למעשה אחת מפרשיות ההונאה הגדולות ביותר בענף הרכב והמשבר הקשה ביותר בקונצרן פולקסוואגן.
 
לפי מה שפורסם בסוכנות הידיעות, מכירותיה של פולקסוואגן ירדו ב- 5.3% במהלך חודש אוקטובר האחרון, כאשר המותגים סיאט וסקודה ירדו ב 3% והמותג פולקסוואגן ב 4%. מעבר לכך, אם חשבנו שהקארמה השלילית הזו נגמרה בחברות אלה, מסתבר ש'המחלה' התפשטה גם לרכבים כמו פורשה ואודי, השייכות לקונצרן. הסיכוי שמותגים אלה יפגעו פגיעה משמעותית היא דיי נמוכה עקב חוסנו של שוק רכבי היוקרה שמונע פגיעה רצינית בחברות פרמיום.
 
כמו שציינו בכתבה בערב, המדברת על דגם חדש של בוגאטי, פולקסוואגן מבצעת קיצוצים כאלו ואחרים על מנת לאחות את הפצעים. מחירה של תכנית כזו נאמדת בכ- 35 מיליארד יורו, כאשר ההשלכות לכך היא פגיעה בתמיכה הכלכלית של פולקסוואגן בקבוצות כדורגל בגרמניה. למען הרחבת הידע, פולקסוואגן היא נותנת חסות לקבוצות שונות מהליגה השניה בגרמניה, כמו הנובר 96, ורדר-ברמן, שאלקה 04 ומינכן 1860. על פי ה'בילד' הגרמני, פולקסוואגן מקצה כ 1.5 מיליון יורו לכל עונה בכל אחת מהקבוצות האלה. פולקסוואגן מוסרת כי התמיכה בספורט היא חלק נכבד מהאסטרטגיה שלה והיא טרם החליטה מה יהיה היקף הקיצוץ.
 
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
דגם א'
דגם ב'
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
חיפוש רכב חדש
הגדרות נגישות