ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

פולקסוואגן עצרה מלשווק

קונצרן הרכב הגרמני שנמצא בעיצומו של המשבר הגדול ביותר בתולדותיו מודיעה כי משעה את שיווקם של דגמי פולקסוואגן, אודי ופורשה בארצות הברית עד להודעה חדשה.

אמיר שפר, מנהל תוכן Auto1 |11/11/2015 |16:08 צפיות: 4921
seperator
קונצרן הרכב הגרמני, פולקסוואגן, מודיע כי הוא מפסיק את שיווקם של דגמי פולקסוואגן, אודי ופורשה בארצות הברית עד להודעה חדשה. ההודעה המאכזבת הזו הגיע בעקבות ממצאים חדשים שגילו בפולקסוואגן, שאומרים כי הקונצרן טעה בנתוני זיהום של 800 אלף מכוניות נוספות, מתוכם 100 אלף רכבים בעלי מנועי בנזין.
על פי השר, 200 אלף המכוניות ששווקו עם נתוני צריכה ונתוני פליטה שקריים
על פי השר, 200 אלף המכוניות ששווקו עם נתוני צריכה ונתוני פליטה שקריים
פליטת רעלים של עד פי 40 מהתקן המותר
"פולקסוואגן הודיע כי 800 אלף מכוניות פלטו במהלך השנים פחמן דו חמצני בערכים גבוהים מהמותר", כך אמר שר התחבורה הגרמני. הוא מוסיף כי מתוך 800 אלך כלי הרכב האלה, ישנם גם 100 אלף כלי רכב מזהמים בעלי מנועי בנזין. בשל הממצאים האחרונים, מתרחבת פרשת 'דיזלגייט' למעבר ל- 11 מיליון כלי רכב מזהמים. בכדי להמחיש את חומרת הנזק, התוכנה שהותקנה ב'רכבים המזויפים' הביאה נתוני זיהום תקניים כשבפועל אותם רכבים פלטו NOX רעיל עד פי 40 מהכמות המותרת. 
יועצי הרכב של פורטל אוטו 1 מחכים לך
מלאו את הפרטים ואחד מנציגנו יחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
מועד ב' לדגמי הקונצרן
למרות שמדובר בחדשות רעות במיוחד עבו פולקסוואגן, מדובר בכמות יחסית קטנה של 8% למספר כלי הרכב המזהמים שפולקסוואגן הודתה שהם אכן מזהמים. שר התחבורה של גרמניה הודיע כי כל דגמי פולקסוואגן, כולל מותגי הקונצרן, כמו סיאט, אודי וסקודה, יאלצו להבחן מחדש בשנית על מנת לקבוע את רמת הזיהום שאותם רכבים פולטים וכמובן, מהי תצרוכת הדלק האמתית של אותם רכבים. עם זאת, פולקסוואגן הודיע כי היא קוראת ל 92 אלף כלי רכב עם בעיות במערכות הבלימה.
 
מחשב מסלול מחדש
שר התחבורה הגרמני מוסר כי הממשל הגרמני אינו מתכוון "להחליק" את שערוריית הזיהום של קונצרן פולקסוואגן ואת נתוני צריכת הדלק השקריים שפרסמה. על פי השר, 200 אלף המכוניות ששווקו עם נתוני צריכה ונתוני פליטה שקריים, "יהיה צורך לעשות חישוב מחודש של מיסים". או בקצרה, פולקסוואגן תאלץ להחזיר למדינה, במידה וקיבלה, כספים שהוענקו לה לטובת שיווק מכוניות "ירוקות" שבגללן קיבלה הטבות מס שונות.
 
הרכבים אשר לגביהם הוד הקונצרן כי יש לעשות עליהם בדיקה מחודשת הם פולקסוואגן גולף, פולו, פאסאט וטוארג, אודי A1 ו- A3, סקודה אוקטביה וסיאט איביזה.
 
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הצטרפו לפייסבוק שלנו
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הגדרות נגישות