ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

מאזדה קונספט עם מנוע רוטורי

מאזדה VISION-RX קונספט, כך נקראת מכונית הקונספט החדשה של מאזדה. היא מצוידת במנוע רוטורי שיזין את צמד הגלגלים האחוריים. כך תראה המאזדה RX-8 הבאה.

אמיר שפר, מנהל תוכן Auto1 |01/11/2015 |18:51 צפיות: 4270
seperator
לפני זמן מה, הבאנו לכם צללית אפלה של מאזדה והעלנו ספק שמא מדובר בדגם החדש של ה RX-7 החדשה. מסתבר שלא טעינו בהרבה. מאזדה חושפת תמונות ראשונות של דגם הקונספט שככל הנראה יהיה קדימון לדגם החדש של ה RX-8. הקונספט נקרא Vision-RX והיא מצוידת במנוע רוטורי בדומה ל RX-8. 
מאזדה RX קונספט החדשה
מאזדה RX קונספט החדשה
מנועים רוטוריים
בהודעה שמאזדה פירסמה היא משחררת את שחרית ההיסטוריה של המנועים הרוטוריים. נקצר לכם את הדברים ונזכיר כי מדובר במנוע בו הבוכנות הן למעשה משולש שמסתובב בתוך צילינדר וכל פאה במשולש עושה את עבודת השסתומים המנוע בוכנה רגיל. בשנת 1961 נשיא מאזדה דאז חתם חוזה שיתוף פעולה עם NSU שלימים הפכה להיות אודי בקונצרן פולקסוואגן.
יועצי הרכב של פורטל אוטו 1 מחכים לך
מלאו את הפרטים ואחד מנציגנו יחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
מאזדה RX-8 האגדה נמשכת
המנוע הרוטורי זכה להיות מכויל תחת המכסה מנוע של המאזדה RX-8 שאת תחילת דרכה עשתה בשלהי שנת 2003 והופסק ייצורה בשנת 2011, עקב אי היכולת של המנועים הרוטוריים לעמוד בתקני הזיהום של השוק האירופאי. אך כמו שקיווינו וכמו שנוכחנו לדעת, זו לא המילה האחרונה של מאזדה בנגזרת המנועים הרוטוריים. מסתבר שבכל הזמן הזה מאזדה עבדה על שיבוח המנוע הרוטורי כדי שיעמוד באותם תקנים וכעת הוא נכנס תחת השם Skyactive-R. 
 
הקונספט החדש נהנה מאורך של 438.9 ס"מ, רוחב של 192.5 ס"מ, גובה של 116 ס"מ ובסיס גלגלים של 270 ס"מ. הקונספט אמנם קצר יותר מה RX-8 שידעה ימים יפים, אך היא מאובזרת הרבה יותר באלמנטים ספורטיביים, כמו חישוקי סגסוגת בקוטר "20, כאשר מאחור מרפדים את החישוקים צמיגים רחבים במיוחד- 245/40 מלפנים, 285/35 מאחור. כמו שהזכרנו לפני כן, המנוע הרוטורי יזין את הגלגלים האחוריים בעוצמה שהוא מסוגל לספק. לצערנו לא נמסרו פרטים טכניים אודות המנוע שלה אך ברגע שיצאו פרטים כאלו- אנחנו מבטיחים להביא לכם אותם. 
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
דגם א'
דגם ב'
הצטרפו לפייסבוק שלנו
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הגדרות נגישות