ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

עסקאות ליסינג – נקודות שיש להתחשב בהן

מערכת Auto1 |08/08/2011 |13:05 צפיות: 15202
seperator

רוב רוכשי המכוניות בארץ בשנים האחרונות וגם אלו שנהנים משיטת הליסינג המימוני כבר יודעים מה זה ליסינג לפרטיים, עובדה שרוב הרוכשים השתמשו ביתרון שהליסינג מעניק להם. למעשה, הליסינג הוא שיטת מימון כמו הלוואה. שוכרי המכוניות הם בעיקר שכירים וגם משקי בית, שמקבלים את הרכב מבלי לשלם עליו מקדמה – אלא משלמים עליו בתשלומים במחיר נמוך יחסית עד לתקופת התחייבות של בין שנה לחמש שנים. הרכב נמצא בחיק השוכר למשך אותה התקופה כאילו היה רכבו הפרטי, והוא
זה שישלם עליו דמי ביטוח והתחייבויות נוספות. בתום התקופה יוכל לרכוש אותו במחיר מוסכם מראש.

לא חבל על הכסף ש"נזרק" בשכירות?

לא! הכסף לא "נזרק" אלא יהיה לו שימוש בשעת המימוש של העסקה: לאחר תום תקופת השכירות, יוכל הלקוח להשלים את עסקת הרכישה אם ירצה – עם אותו רכב, או לרכב אחר בתוספת תשלום מסוימת. התשלום לחברת הליסינג יכול לכלול במידה והלקוח מעוניין גם תנאי עסקה גמישים שמותאמים לו, סעיפי תחזוקה כמו טיפול במוסך ושירותי שונים – כאלו שרצוי להשוות מחירים עליהם לפני שמוסיפים עוד כסף.

מה התנאים שמציעה חברת הליסינג?

אם ישנו ביטוח מסוים דרך חברת הליסינג, חשוב להביט קדימה ולצפות את הסיכונים שלא ממש נראים לעין עכשיו ולהבין מה קורה אתם בהמשך. למשל, גניבה או תאונה – מה קורה במצב שהרכב נמצא במצב של "טוטאל לוס"? האם תקבלו רכב חליפי? ישנן חברות שאינן מבטחות בביטוח מקיף באופן מקיף באמת, אלא להפרשת כספים לצורך הכיסוי העתידי.

תמחור אחזקת הרכב

ישנם דברים שונים שיכולים להשפיע על תמחור תחזוקת הרכב, כמו למשל קילומטראז'. החוזה בין הלקוח לחברת הליסינג מחייב את הלקוח לעמוד בקילומטרז' מסוים. על כל קילומטר עודף מזוכים ועל כל קילומטר חורג מחויבים. בנוסף, מי שמבצע יציאה מן העסקה מוקדם מהמועד שסוכם צפוי לקנס – על זאת רצוי לברר מראש.

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות