ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

השכרת רכב עם גיר ידני או אוטומטי

מערכת auto1 |25/12/2011 |13:05 צפיות: 15253
seperator

כמו ברכישת רכב, ישנו עניין של בחירת הרכב. בוחרים אותו כדי שיתאים לצרכים המינימליים. תחילת התהליך לבחירת הרכב בפועל הוא רכב בעל גיר ידני או אוטומטי. כיום אמנם ישנם יותר רכבים אוטומטיים על הכביש – פשוט משום שהעניין נוח – אין צורך להתעסק עם תיבת ההילוכים בכל שלב של הנסיעה, אולם יש מי שאוהב את העניין הזה. לבד מכך, ישנם שיקולים נוספים שמצטרפים אל המשוואה: האם ישנה הרשאה ברישיון, ועניין עלות ההשכרה. השכרת רכב ידני בדרך כלל זולה יותר מרכב אוטומטי.

מבחינת צריכת הדלק
ככל שניתן לשלוט על ההילוכים באופן ידני, הרי שרכב בעל גיר ידני יצרוך באופן חכם וחסכוני את הדלק. ההילוכים משתנים לפי הצורך על פי שליטת הנהג – לנסיעה איטית בתוך העיר או לנסיעה מהירה בכביש המהיר. היות ולא ממהרים לשלב הילוכים בגיר ידני (לא בכנות שגיר אוטומטי פועל לפחות), כל ריטואל הנהיגה הופך לרגוע יותר וזה מתבטא גם בצריכת הדלק.

מבחינת בטיחות
תגובת הרכב למצבי פתע שונים בכביש או לפי הפעלת הנהג חשובה ביותר לעניין בטיחות ונוחות בנהיגה. רכב אוטומטי משחרר את הידיים של הנהג, דורש פחות קואורדינציה ויכול להועיל בנהיגה למי שאינו רגיל לכך באופן יום – יומי או שנוסע למקום לא מוכר, ובעיקר כאשר הרכב עצמו אינו מוכר.

השכרת רכב ידני או אוטומטי בחו"ל
לעתים זה כבר לא עניין של בחירה וחברות להשכרת רכב מחזיקות בעיקר רכבים מסוג מסוים. חשוב לברר לפני כן אם מדובר בגיר ידני או אוטומטי, ולהיערך בהתאם. ג'יפים ורכבי שטח בדרך כלל מצוידים במנגנון של גיר ידני או חצי ידני, ורצוי לנסות את הרכב במקום "ידידותי" ללא רכבים כדי להבין את התנהגות הרכב.
 

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות