ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

נפרדים מהאלתיאה

לאחר 11 שנים של עונג עם האלתיאה, מבית היוצר של סיאט, הגיעה המיניוואן הקומפקטי לסוף דרכו. החל משנה הבאה, יחליפו אותו רכבי פנאי חדשים של היצרנית.

אמיר שפר, מנהל תוכן Auto1 |31/08/2015 |16:37 צפיות: 5823
seperator
כבר 11 שנים שהעולם נהנה מהמיניוואן מבית היוצר של הקונצרן הגרמני פולקסוואגן, הסיאט אלתיאה. בקונצרן הוחלט כי 2015 תהיה השנה האחרונה בה סיאט תייצר את האלתיאה, כך הודיעו בכירים מפולקסוואגן. ההודעה באה כאשר היצרנית נמצאת בעיצומן של ההכנות לקראת תערוכת פרנקפורט שצפויה להיפתח בחודש הבא. במקומו סיאט תייצר חלופות הבאות בצורת קרוסאוברים משפחתיים שכבר זמן מה נמצאים בראש סדר העדיפויות של צרכנים רבים.
נמצא מחליף למיניוואן המצליח של סיאט
נמצא מחליף למיניוואן המצליח של סיאט
סוף עידן האלתיאה
האלתיאה היא למעשה רכב המבוסס במרכבו על פלטפורמה זהה לזו של הסיאט טולדו, ובעבר אותה פלטפורמה שירתה המודלים של הסקודה אוקטביה- פלטפורמה הנקראת PQ35. כאשר האלתיאה יצאה, בסיאט לא נבאו לה עתיד מזהיר כל כך. למעשה, סיאט נזהרה מלפרסם הצהרות מבטיחות לגבי הרכב הזה. אך למרות זאת וכנגד כל הציפיות, האלתיאה נמכרה ברחבי העולם בהיקפים גדולים- מעל 30 אלף יחידות בשנתה הראשונה ואפילו זכתה לביקורות מחזקות.
יועצי הרכב של פורטל אוטו 1 מחכים לך
מלאו את הפרטים ואחד מנציגנו יחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הקרוסאוברים תופסים פיקוד
בתקופה האחרונה שוק הקרוסאוברים מכביד על שוק המיניוואנים המשפחתיים, מהסיבה הפשוטה- הם נותנים את אותו מענה רק בצורה מעוצבת יותר. באירופה הדבר מורגש באופן מובהק ולצערנו הראשונה שנאלצה לספוג את התוצאות היא הסיאט אלתיאה. למרות שהטבלאות מראות עליה של 10% בהיקף המכירות של הרכב במחצית השנה הראשונה של 2015, סך כל המכירות באירופה מסתכמות בכ- 11 אלף מסירות. לעומתו, מובילת הטבלה- רנו גראנד-סניק, רשמה 62 אלף מסירות באותה התקופה.
 
מעז יצא מתוק
למרות הניבוי השלילי שהבאנו, אין צורך בדאגה. סיאט תרחיב את משפחת רכבי הפנאי שלה, על ידיי הוספת רכבים בטכנולוגיות מבית היוצר של פולקסוואגן, שכן מדובר על פלטפורמות כמו MQB וכדומה. הספתח של היצרנית יגיע לכבישים בשנת 2016 עם רכב פנאי הזהה במידותיו לפולקסוואגן טיגואן. הקרוסאובר החדש של סיאט יורכב על ידיי סקודה במפעליה בצ'כיה, כאשר מלבד ייצורו, סיאט תציג עד שנת 2020 עוד שני דגמים שונים של רכבי פנאי גדולים.  
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
דגם א'
דגם ב'
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
הגדרות נגישות