ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

הקיץ הזה לא שוכחים ילדים ברכב

בקיץ של שנת 2014, וכמו גם בקודמים לפניו, שמענו על המון מקרים בהם נשכחו ילדים קטנים, כמובן שבשוגג, במכוניות כאשר השמש הקייצית הישראלית קופחת. כידוע, התוצאות לאירועים האלה היו טרגיות. הרי מספר טיפים שירעננו לנו את הזיכרון כשאנחנו בטוחים שאנחנו לבד ברכב.

אמיר שפר, מנהל תוכן Auto1 |11/08/2015 |12:15 צפיות: 4727
seperator
מכירים את זה שאתם חוזרים נניח מקניות, רוצים להכנס לרכב, אבל פשוט לא יכולים בגלל שהוא לוהט בפנים, בלשון המעטה? עכשיו, דמיינו שיש ילד קטן וחסר אונים שהמתין את כל הזמן הזה שהייתם בקניות, כאשר הוא בתוך הרכב, ללא מזגן וללא חלונות פתוחים. מצמרר, נכון? הכתבה הבאה לא אמורה להחריד אתכם ולא אמורה להפחיד אתכם, היא אמורה פשוט להזכיר לכם שאתם לא לבד. לצערנו הרב, שמענו על המון מקרים של שכיחת ילדים ברכבים, גם בקיץ הזה- והוא רק התחיל.
אפליקציות האנדרואיד
אפליקציות האנדרואיד
מצחיק כמה שזה עצוב
זה קצת מצחיק שצריך להזכיר לאנשים לא לשכוח את ילדיהם ברכב, אבל כנראה שזה נצרך. אז לשמחתנו ארגון "בטרם" לבטיחות הילדים, כמו גם הרשתות החברתיות והאינטרנט בכלל, החלו להפיץ מספר רעיונות למניעת שכיחת הילדים בתוך הרכבים. קבלו מספר טיפים, אפליקציות ואלמנטים שמטרתם למנוע רשלנות אובדנית ומצערת כזו:  
יועצי הרכב של פורטל אוטו 1 מחכים לך
מלאו את הפרטים ואחד מנציגנו יחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
ליצור הרגלים פשוטים
כשאנחנו יוצאים מהבית, אנחנו תמיד שמים לב שכיבינו את המזגן לפני שהלכנו, כך גם ברכב- לפני שיוצאים, "זורקים מבט" אחורה ורואים שלא שכחנו כלום מאחורינו. אם אתם פוחדים שתשכחו לעשות זאת, שימו פריטים שלא תעזבו בלעדיהם, כמו התיק שלכם, ארנק, סלולארי, או כל דבר שיגרום לכם להגיע לספסל האחורי של הרכב. כמו גם תזכורת בנייד. "בטרם" מציעים להחזיק דובי במושב הנוסע שליד הנהג כאשר הילד שלכם חגור במושב האחורי, וכשמתירים את הילד מחגורה הבטיחות, חוגרים במקומו את הדובי. "יש דובי במושב הנוסע- יש ילד חגור מאחור".
 
אפליקציות ועזרים
כידוע, ישראל היא מקום ראשון בעולם בכל הנוגע לפיתוחים טכנולוגיים. גם בעניינינו אותם מפתחים נגעו ופיתחו חנות אפליקציות מרשימה בגודלה בכדי למנוע את האסון הבא. כל אפליקציה כזו מזכירה בצורה זו או אחרת את הילד שנמצא בספסל האחורי, ואף מתריעות לנו כאשר אנו מתרחקים מהרכב ללא הילד. בחרו את האפליקציה הנוחה לכם ביותר. מחירן נע בין 0 – 4 שקלים: (אנדרואיד) BimBa, BabyMinder, Baby In Car. (אייפון) Baby reminder.
 
אבזמים למפתחות
BabyOnKey- מחזיק מפתחות של חברת חשמל, שמתחבר לצרור המפתחות של המכונית ומזכיר לנו בעזרת כיתוב מאסיבי שיש לנו ילד במכונית. הרעיון הוא שגם כאן, המחזיק מפתחות יונח במקומו של הילד כאשר אנו מתירים אותו מחגורת הבטיחות. המחזיק מפתחות מפריע לנו בכיס- כנראה שהילד באוטו. חברת החשמל התקינה ברכבי החברה, סביב ההגה, רצועה המחוברת למחזיק מפתחות, וכשרוצים לצאת מהרכב, צריך לנתק את הרצועה- מה שמזכיר את הילד.
 
חיישנים
מערכת BabyVox מותקנת במכונית בתמורה ל 1,000 ₪, היא תתריע בעזרת חיישנים שמותקנים בתוך הרכב, על ילד במצוקה הנשכח ברכב. ישנה אפשרות לקשר את איתות המערכת למספר אנשי קשר מוגדרים ואליהם ישלח האיתות, ואפילו פשוט יותר- פתיחה אוטומטית של החלונות ברכב. בנוסף לכך, מערכת "קריטיגארד" מספקת את אותו השירות באמצעים שונים.
מעבר לכך, ישנה מערכת הנמצאת עכשיו בשלבי פיתוח, שתפקידה לזהות בעזרת חיישנים עיזבון של הנהג/ת את כיסא הנהג וכמו כן, את הילד בעודו חגור. המערכת תתריע, תפתח את החלונות של הרכב ותפעיל את אזעקת הרכב שתסב את תשומת ליבם של האנשים בסביבה. המערכות נקראות Baby Seat’er או Kidetect.
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
דגם א'
דגם ב'
חיפוש רכב חדש
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות