ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

שכרת רכב ונפגעת בתאונה?

זה לא נעים לקחת רכב של חבר ולהיות מעורבים בתאונת דרכים. באותה מידה, זה עלול להיות לא נעים לשכור רכב בכסף מלא ולהחזיר אותו פגום (מה גם שאולי לא ניצלתם את השכירות עד תומה). מה עושים במקרה כזה?

מערכת auto1 |08/12/2011 |13:05 צפיות: 15115
seperator

היות ועניין ביטוח הרכב מוטל על בעליו בדרך כלל (ובלבד שלרכב יהיה כיסוי ביטוח חובה בכל זמן נתון), הרי שככל שמדובר ברכבים שכורים, על הרכב להיות מבוטח על ידי בעל העסק או החברה שהשכירה אותו. באשר לביטוח רכוש או ביטוח צד ג' – ששניהם אינם ביטוחים שהחוק מחייב לעשות, הם יכולים לסייע במידה וישנה פגיעה ברכב או שהרכב פגע ברכוש ובעל הרכוש תובע פיצויים. את הביטוחים הללו בעל הרכב מותיר לשוכרים בדרך כלל משום שהוא לפחות שילם את הביטוח על פי חוק, לגבי מקיף – זאת כבר "בעיה" של השוכר.

תאונת דרכים עם רכב שכור
תאונת דרכים עם רכב שכור

מה קורה במקרה שבו הנהג השוכר נפגע?
כאשר נהג נפגע כתוצאה מנהיגה ברכב השכור, ביטוח החובה שעשה בעלי הרכב אמור לפצות על העניין. בנקודה זו, חשוב לברר באם הביטוח כולל את השימוש ברכב, היות ומדובר בשימוש שהוא "חריג". במידה ולנהג לא היה ביטוח רכב ובמשפט התעבורה שיערך יתברר כי הנהג נהג ברכב ברשות ובתום לב לא ידע כי לרכב אין ביטוח חובה, הרי שניתן יהיה לקבל את הפיצויים מקרן קרנית.

מה קורה כאשר הנהג נוהג ביודעין ברכב ללא ביטוח חובה?
על פי מקרה שכבר קרה בביטוח רכב, ישנם נהגים שאינם ותיקים בדרך כלל אשר חברות הביטוח עלולות לנצל את אי ידיעתם באשר לעניין הביטוח לרכב ולהציג מצג שוא אודות היות הרכב מבוטח. מצד שני יתכן מצב הפוך, שבו חברת ההשכרה מיידעת את הנהג כי הרכב חסר כיבוי של ביטוח חובה לצורך השימוש החריג של ההשכרה, אולם הנהג שוכר את הרכב למרות זאת ולא דואג לתקף את הביטוח. במקרה זה, הנהג ישלם מכיסו את ההוצאות.

מה קורה כאשר הנפגע הוא עובד של חברת ההשכרה?
עדיין ישנה אפשרות שעובדים של חברת ההשכרה יפגעו כתוצאה מהחניית הרכב או מסיבות אחרות, שקשורות בתנועת הרכב להשכרה. עבור אותם נהגים הביטוח פועל כפי שצוין בפוליסה, לכן חשוב ביותר לכל עובד בחברה להשכרה לברר מה כוללים חוזי הביטוח (ביטוח חובה בעיקר) מבחינת נהגים או עוברי אורח.

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות