ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

טסט לרכב רק אחרי שלוש שנים

סוף סוף בשורה טובה בשוק הרכב הישראלי, תקנה חדשה הנמצאת על שולחנו של שר התחבורה תאפשר לערוך מבחן רישוי לרכב חדש רק אחרי שלוש שנים על הכביש

אלון דותן מנהל תוכן Auto1 |19/11/2014 |18:09 צפיות: 7566
seperator
שר התחבורה, ישראל כץ, יחתום בקרוב על תקנה חדשה אשר קובעת כי רכב חדש יהיה פטור מטסט רישוי שנתי בשנתיים הראשונות שלו על הכביש, כך למעשה מבחן הרישוי הראשון של הרכב החדש ייערך רק אחרי שלוש שנים מהרגע שבו הרכב עלה על הכביש. תקנה זו תשמח הרבה מאוד ישראלים אשר רוכשים רכב חדש ויאפשרו לרבים מהישראלים לוותר על הבילוי השנתי במשרדי הרישוי השונים. 
טסט שנתי רק אחרי 3 שנים לרכב חדש
התקנה החדשה שעליה עתיד לחתום שר התחבורה הגיעה בעקבות המלצות שונות ממומחים בענף הרכב אשר גורסים שרכבים חדשים עד גיל 3 צריכים עוברים באחוז גבוה מאוד את מבחני הרישוי וכמו כן גם רכבים אלה נמצאים בדרך כלל תחת אחריות היצרן על כלל המרכיבים של הדגם. ראוי לציין כי ההרחבה של תקנה זו עומדת על שנה אחת בלבד ממה שקיים היום. 
 
גם באירופה מצב דומה
לא פעם אנחנו משווים את התקנות והחוקים החלים עלינו בישראל לעומת אלו החלים במדינות אירופה וארצות הברית. בתחום רישוי הרכב, ברוב מדינות אירופה מבחן הרישוי הראשון של רכב חדש צריך להיערך עד גיל 4 שנים מהרגע שעלה על הכביש ולאחר מכן מבחן אחד בכל שנתיים עד שהרכב השלים עשר שנות נסיעה על הכביש. לאחר מכן יש לערוך מבחן רישוי פעם בשנה. 
 
תקנה שתשפיע רבות על ענף הרכב
התקנה החדשה של משרד התחבורה תתרום לא מעט לענף הרכב, העובדה שישראלים רבים לא יצטרכו להגיע למוסכי הרישוי בשנים הראשונות של הרכב החדש שלהם יפחת העמוס במכוני הרישוי ואולי גם חווית הטסט השנתי לאוטו תשתפר.
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות