ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

ליסינג מימוני לעסקים

מה הוא ליסינג מימוני לעסקים? מתי כדאי לבחור במסלול מימון זה על פני המסלול התפעולי ומה הם המאפיינים המרכזיים של עסקת ליסינג מימוני לעסקים? סקירת נושא

מערכת פורטל אוטו1 |05/11/2014 |17:57 צפיות: 5990
seperator
המושג ליסינג מימוני אינו עומד בפני עצמו, ועל אף שאפשר להבדיל אותו מהליסינג התפעולי, גם בתוך עולם הליסינג המימוני נחלק לשניים: ליסינג מימוני לפרטיים לעומת ליסינג מימוני לעסקים. ההבדלים בין שני סוגים אלה הם גם בהיבט של תנאי הליסינג, וגם בהיבט של הסיבות והערך שמספק כל מודל.

לא מדובר על אשראי חוץ בנקאי
בעוד שליסינג מימוני לפרטיים הוא למעשה אשראי חוץ בנקאי לכל דבר, המאפשר ללקוח הפרטי לבצע רכישה גדולה ללא נטילת הלוואה מן הבנק, הרי שליסינג מימוני לעסקים היא חבילת מימון המבוססת בעיקר על תשלומים חודשיים גבוהים המשולמים למשך תקופת אחזקת הרכב, עם אפשרות להמשך עיסקת הליסינג כעבור מספר שנים עבור רכב חדש.

שירות מימון יותר מאשר אשראי
ליסינג מימוני לפרטיים הוא ליסינג שבו הלקוח משלם מקדמה על חלק מעלות הרכב, ואת יתרת התשלום הוא מבצע בתשלומים חודשיים שווים. עסקת ליסינג זו מחייבת את הלקוח כמו כל הלוואה, וכמו כל אשראי שהוא לוקח מגוף עסקי או פיננסי כלשהו. לעומת זאת, ליסינג מימוני לעסקים אמנם לא כולל את כל השירותים הנלווים לעסקת ליסינג תפעולי, אך כן מבוסס על מערכת יחסים שנבנית בין חברת הליסינג ובין העסק, במסגרתה ניתן ליישם נקודות יציאה, כשלמעשה הלקוח לא באמת קונה את הרכב.

עסקה מתגלגלת במסגרת מערכת יחסים מול העסק
עסקת ליסינג מימוני לעסקים יכולה לכלול למשל תשלום חודשי של 2,500 עד 4,000 שקלים לרכב משפחתי טיפוסי למשך שלוש שנים. בתום שלוש השנים מחזיר העסק את הרכב לחברת הליסינג, ויכול לקחת רכב חדש, ולהמשיך את התשלום החודשי עם העדכונים הנדרשים בהתאם לסוג הרכב החדש שבוחר הלקוח. עסקה זו מתגלגלת למעשה לאורך זמן, והרכב אינו נמצא כלל בבעלות העסק, וגם לא באחריותו.

תשלום חודשי יחסית גבוה
התשלום החודשי יהיה גבוה יחסית, וזאת בגלל הסיכון שלוקחת חברת הליסינג במסגרת העסקה, כאשר הרכב שנמצא עדיין בבעלותה, נמצא למעשה בידיים זרות, ובתום העסקה עליה לקחת את הרכב חזרה ולדאוג למכור אותו בשוק יד שניה. מאחר ובתי עסק יכולים להכליל את הוצאת הליסינג כהוצאה מוכרת, גם אם באופן חלקי, מדובר בעסקה משתלמת לכל הצדדים.
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות