ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

ליסינג תפעולי או ליסינג מימוני

מערכת Auto1 |03/08/2011 |13:05 צפיות: 15191
seperator

היום בעלי רכבים רבים (פרטיים ועסקיים) רוכשים רכב בעיקר מסוכנויות הליסינג, משום שהן מציעות לרוכשים מבצעים לוהטים וכן תנאי תשלום נוחים ביותר הבאים לקראת הלקוח. לא זאת בלבד, אלא שבפני הלקוחות עומדים מסלולים שונים שמאפשרים לו יכולת תמרון ביכולתו להחליף את הרכב באמצע או בסיום התקופה או לרכוש אותו בשלבים נוחים. "ליסינג" אינה רק חברה לחכירת רכבים, אלא היא מציעה יתרונות וחסרונות – זה מול זה בליסינג תפעולי ובליסינג מימוני, ואלו ישרתו את הצרכים של
הלקוח. כשמדובר בלקוח פרטי מילא, אולם מה מומלץ לארגונים לעשות?

התפישה שרווחה עד לפני מספר שנים מול היום

התפישה שהייתה רווחת בעבר זה שטוב שארגון יצבור כמה שיותר רכוש, לכן מנהלי חברות וגם מנהלי הכספים היו פונים לערוצים כמו ליסינג מימוני ורכישה ישירה מחברות רכב. בתחילת שנות האלפיים, כאשר נסקו עסקי ההייטק וההשקעה המרכזית הייתה בעיקר במטרות החברה ובטכנולוגיה ופחות ב"מכונית לכל עובד", המכונית כבר לא נחשבה לנכס חברה ובטח שגם הטיפול בה לא היה תחת אחריותה, אלא באמצעות ליסינג תפעולי.

שיקולים בעד ליסינג תפעולי

כשישנו רכב בהישג יש לכל עובד חברה, הוא מקבל אותו בתנאים טובים בהרבה מאלו שהיו אילו היה שוכר רכב בעצמו ואפילו לא משלם על השירותים, על הביטוח ועל הטיפולים ברכב (מוסך, טסטים ורישוי לפעמים, שירותי הסעת הרכב לשטיפה או לבדיקת מוסך ועוד), ובנוסף יכול לקבל רכב חלופי בכל מקרה שבו לא יוכל להשתמש ברכב המושכר, כל אלו הם תנאים מועדפים על העובד ועל המעביד גם יחד ומתבשלים לכלל שיתוף פעולה משתלם בקשר משולש של ארגון, עובד וחברת ליסינג.

שיקולים בעד ליסינג מימוני

הנתונים בשטח מראים כי למעשה רכישת הרכב בסיום התקופה (בדרך כלל כעבור שלוש שנים לעסקה מתמשכת) באמצעות ליסינג מימוני היא משתלמת יותר, אם נעשית הלוואה בנקאית. בנוסף, במהלך התקופה מתאפשרת אופציית מימוש הרכב באמצע התקופה, להבדיל מליסינג תפעולי, כשביטול עסקת הליסינג התפעולי הקיימת מביא לקנסות ולסנקציות כספיות.

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות