ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

שוק הרכב הישראלי במספרים

הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה חשפה בתחילת השבוע את הסיכום של ענף הרכב הישראלי לשנת 2013. כמה מכוניות יפניות נמצאות על הכבישים? כמה אירופאיות? כמה דיזל?

אלון דותן מנהל תוכן Auto1 |03/04/2014 |13:05 צפיות: 9155
seperator
הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה מבצעת מדי שנה מחקר מפורט על ענף הרכב בישראל ובו היא מסכמת את כלל המשתנים של ענף הרכב הישראלי. השבוע פרסמה הלשכה את סיכום שנת 2013 שלה לענף הרכב וזה מראה תמונה מעניינת מאוד על שוק הרכב המקומי שלנו. המספרים הכוללים של שוק הרכב הישראלי עומדים על  2,851,000 כלי רכב הנמצאים על כבישי ישראל כאשר בשנת 2013 בלבד נוספו לשוק 89 אלף כלי רכב. 
מה הגיל הממוצע של המכוניות בישראל
מה הגיל הממוצע של המכוניות בישראל
גילאי המכוניות בישראל
הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה מחשבת בין היתר גם את גילאי הרכבים, על פי הסיכום של הלשכה, הגיל הממוצע של מכוניות בישראל עומד על 6.9 שנים. החלוקה בענף הרכב על פי גילאי המכוניות מראה תמונה לפיה 40 אחוזים מכלל שוק שייך למכוניות חדשות עד 4 שנים, 31 אחוזים מכלל השוק הן מכוניות בנות 5-9 אחוזים ו 29 האחוזים הנותרים מתייחסים למכוניות בנות 10 שנים ומעלה. 
הישראלים מעדיפים יפניות
הישראלים מעדיפים יפניות
הישראלים אוהבים יפניות
על פי החלוקה של יצרני הרכב ניתן לראות שיותר משליש מכלל שוק המכוניות בישראל מיוצרות ביפן. מכוניות מדרום קוריאה מהוות 12.9 אחוזים מכלל שוק המכוניות בישראל, וספרד מהווה 7.7 אחוזים מכלל הייצור של שוק הרכב הישראלי. חשוב לציין כי ישנם דגמי מכוניות אשר היצרנית שייכת למדינה מסויימת אך הייצור מתבצע במדינה אחרת, כך למשל פורד אינה מייצרת את המכוניות שלה בארצות הברית אלא במדינות שונות מסביב לעולם כמו מקסיקו, טורקיה, סלובקיה ועוד. 
אחוז נמוך למנועי הדיזל בישראל
אחוז נמוך למנועי הדיזל בישראל
כמה מכוניות בידיים פרטיות?
פילוח הבעלות על מכוניות פרטיות בישראל מראה נתונים לפיהם 85 אחוזים מכלל המכוניות בשוק הן בבעלות פרטית. 9 אחוזים מכלל המכוניות הפרטיות בשקו הן בבעלות חברות הליסינג ו- 6 אחוזים נוספים בבעלות חברות ההשכרה. בשנת 2013 54 אחוזים מכלל המכוניות הפרטיות אשר עלו על הכבישים הן בבעלות פרטית והיתר בבעלות חברות הליסינג, ההשכרה ובבעלות חברות עסקיות אחרות הנמצאות בשוק. 
 
מספר מועט של רכבי דיזל בישראל
לפני כשנה הכניס משרד התחבורה את תקנות המס הירוק החדשות אשר היטיבו עם  מכוניות המיני הקטנות והחסכוניות אך ייקרו בצורה משמעותית את המכוניות המונעות בדיזל בישראל. הפגיעה בדגמי הדיזל באה לידי ביטוי גם במספרי הסיכום של הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה בהם ניתן לראות שרק 3.4 אחוזים רכבים בישראל המשווקים עם מנועי דיזל. 
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות