ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

הטבת המיסוי על רכבים היברידיים

הטבת המס לכלי רכב היברידיים הייתה אמורה להסתיים בסוף השנה. ההטבה היא מס קנייה של 30% בלבד. שר האוצר חתם על צו המאריך את ההטבה לשנה נוספת.

אורטל כהן מנהל תוכן Auto1 |24/12/2013 |13:05 צפיות: 11635
seperator
יבואני ורוכשי הרכבים ההיברידים נהנים מהטבת המס אשר מוזילה את מחיר הקנייה של הרכבים בשיעור של 10% בערך. ההטבה הייתה אמורה להסתיים השנה וברגע האחרון חתם יאיר לפיד על צו המורה להאריך את אותה ההטבה לשנה נוספת. מס הקנייה היה אמור לעלות ל-45% , עליית מחיר לא קטנה. 
הונדה CR-Z היברידי ידני 1.5L
הונדה CR-Z היברידי ידני 1.5L

יותר ויותר כלי רכב היברידים בשוק
עקב עליית מחירי הדלק וההטבה במיסוי, הביקוש לרכבים היברידיים גדל לאט לאט. בתחילת שיווקם בארץ, עלה חשש שמדובר במנגנון לא אמין ושאין מי שיודע לטפל ברכבים האלה בארץ. עכשיו לאחר כמה שנים הצרכן הישראלי פחות חושש ומבין את מגוון היתרונות האדיר שמציגים רכבים היברידים. צריכת הדלק שלהם בד"כ נמוכה משמעותית מרכבים אחרים . 

מדיניות המיסוי
כמות המסירות של הרכבים ההיברידים עולה באופן הדרגתי משנה לשנה. לא מדובר בכמות היסטרית אבל אכן בכמות מכובדת. בשנה האחרונה נמסרו מעל 6300 יחידות של כלי רכב היברידיים והכמות צפויה לעלות בתנאי שהטבות המיסוי ימשיכו ואולי אף ישתפרו. המדינה יכולה להשפיע באופן די מיידי אם הטבות מיסוי על רכבים ירוקים ותצוב נכון של תוכנית הגריטה הממשלתית.
ב.מ.וו X5 היברידי
ב.מ.וו X5 היברידי

רכבי המחר
היום אנחנו ממש עדים להסטוריה . הרכבים בכבישי ישראל חסכוניים יותר, ירוקים יותר ובטוחים יותר. המרוץ הכי בולט כרגע בעולם הרכב הוא סביב רכבים ירוקים המציעים צריכה נמוכה מאוד של דלק או רכבים המונעים ע"י תחליפים לא מזהמים של הנוזל היקר והמוכר. סביר להניח שבעתיד הקרוב נוכל כבר לראות ערים עם רכבי מימן ורכבים חשמליים בלבד.
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות