ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

בעיות תקציב בתוכנית הגריטה

תקציב הגריטה עומד רק על 5 מליון ש"ח, התקציב מחזיק מעמד לפרק זמן מאוד מוגבל ובעצם פוגע קשות באפקטיביות של התוכנית.

אורטל כהן מנהל תוכן Auto1 |22/12/2013 |13:05 צפיות: 11475
seperator
כמות הרכבים אותם יש להוריד מהכביש היא גדולה מאוד, למרות הנתון הזה ולמרות ההצלחה של התוכנית, הממשלה מקציבה סכום מאוד מוגבל שמצמצם את אפקט התוכנית באופן משמעותי . התוכנית מוצלחת מאוד במקומות רבים בעולם וההיענות מצד האזרחים היא אדירה. התוכנית הזאת בעצם יכולה לצמצם בזמן קצר את הרכבים הישנים שגורמים לזיהום רב ומהווים סכנה בטיחותית.

שיתוף פעולה חסר תקדים מצד האזרחים
לפי הנתונים במשרד להגנת הסביבה, התוכנית הוגדרה כהצלחה רבה , לצערנו ההצלחה נקטעה משום שנגמר התקציב. תוך שלושה שבועות נמסרו בתוכנית הגריטה כ-2100 רכבים ישנים בתקציב של כשישה מליון שקלים. לא צריך יותר מידי חישובים כדי להבין שאם התקציב היה גדול יותר, מספר המסירות היה גדול הרבה יותר בדיוק כמו שקרה במדינות אחרות בהם התוכנית הצליחה כל כך.
תוכנית הגריטה להפחתת זיהום אויר
תוכנית הגריטה להפחתת זיהום אויר

תוכנית מדינית להפחתת זיהום אויר
לאחרונה אושרה בממשלה תוכנית להפחתת זיהום אויר בתקציב מרשים של 140 מליון ש"ח. לצערנו הרב רק חמישה מליון מתוך הסכום יוקצו לתוכנית הגריטה הממשלתית. הסכום המוגבל פשוט תוקע את התוכנית וכמו שקרה בעבר, התקציב יחזיק מעמד למספר מאוד מוגבל של רכבים. עצם העובדה שהתקציב נגמר תוך שלושה שבועות בפעם הקודמת, מוכיחה שהתוכנית מעולה ויש להגדילה.

חוסר הגיון
כל מי שקצת מתעניין בתוכנית מבין שני דברים. האחד הוא שהתוכנית מעולה ויש להגדיל את תקציב כדי לקבל אפקט גדול וטוב של ירידת רכבים ישנים מהכביש. השני הוא שיש פה חוסר הגיון מוחלט בעניין הקצאת התקציב המצומצם לטובת תוכנית כל כך מוצלחת שמוכיחה את עצמה סביב העולם. נקווה שבעתיד הקרוב מישהו ירים את הכפפה.
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות