ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

נהג חדש ולחץ חברתי

המון נהגים חדשים שמאבדים את רשיונם בגלל עבירות תנועה חמורות, מעידים כי עשו "שטות בגלל לחץ חברתי". מדובר בבעיה חמורה.

אורטל כהן מנהל תוכן Auto1 |22/12/2013 |13:05 צפיות: 11735
seperator
לא מספיק שמסלול ההכשרה אותו עוברים הנהגים החדשים לא באמת מכשיר אותם כיצד להתמודד עם מגוון אדיר של מצבי קיצון אותם יפגשו בהמשך נסיונם כנהגים. לא מספיק שנהגים חדשים לומדים כיצד לעבור את הטסט ולא באמת כיצד יש לנהוג ותרבות נהיגה מה היא. כאשר אותם נהגים מסיימים את תקופת הליווי ונוהגים ברשות עצמם עם חברים ברכב , הם נתונים ללחץ חברתי אדיר .

סקרנות ויצר הרפתקני
המון מקרים בהם ניידת משטרה תופסת על חם רכב עם נהג צעיר שעושה שטויות במגרש חנייה או ברחוב שקט. מדובר בנהגים צעירים סקרנים שנוסעים לדרכים צדדיות כדי לנסות ולראות מה קורה בשלל מצבים כמו הרמת בלם היד תוך כדי נסיעה או דריכה חזקה על דוושת הגז ועוד. המון מקרים כאהל מסתיימים בנזק כבד לרכב , במקרים הקשים יותר יש גם פגיעה בגוף ובנפש.
נהגים חדשים נהגו בזהירות ובבטחה
נהגים חדשים נהגו בזהירות ובבטחה

חוסר יכולת להתמודד עם מצבי קיצון
בגלל חוסר הניסיון וחוסר הידע כיצד להתמודד במצבי קיצון וכיצד להשתלט על הרכב במקרה של החלקה או בלימת פתע, אותם נהגים חדשים חשופים לסכנות אדירות בשימוש בכביש. לא רק שהם לא באמת יודעים כיצד להגיב במצבי קיצון, הם נוהגים מאוד מהר ומקפידים להגביר כמה שרק אפשר את המוזיקה כדי לעשות רושם על חבריהם . המוזיקה מנתקת אותם לחלוטין מחוש השמיעה שיכול להתריע מפני סכנות רבות .

פתרון
יש לכלול הכשרה מקצועית כיצד יש להגיב במצבי קיצון. ללמד את אותם הנהגים את התמרורים והחוקים זה נחמד אבל לא באמת מספיק. יש ללמד את הנהגים כיצד לבלום בכביש רטוב, כיצב להגיב באיבוד שליטה על הרכב ועוד. בנוסף, יש לכלול הסברה למניעת השתוללות בכביש ואף לחשוף אותם להדרכות של פגועי תאונות דרכים. בהצלחה.
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות