ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

בדיקת הרישוי השנתית – טסט

כולנו צריכים פעם בשנה לגשת לבדיקה לאחר ששילמנו את אגרת הרישוי. אף אחד מאיתנו לא ממש נהנה מהתהליך וכדאי להיות יעילים כדי לצמצם את הזמן שנבזבז לטובת הטסט.

אורטל כהן מנהל תוכן Auto1 |16/12/2013 |13:05 צפיות: 12653
seperator
הקפידו להכין הכל מראש. שלמו את האגרה ובררו מה אתם צריכים להביא איתכם לטסט. אם הרכב רשום על שם מישהו אחר, הקפידו להביא את תעודת הזהות שלו עם יפוי כוח המאשר לכם לעשות את הטסט בשמו. ודאו כי יש בצמוד לרשיון הרכב, פוליסת ביטוח חובה בתוקף. הקפידו להביא אמצעי תשלום משום שמעבר לאגרת הרישוי תצטרכו לשלם עבור הבדיקה ואולי עבור תיקונים קלים הנעשים במכון הטסטים.

אפוד זוהר?
כן. אם אין לכם ברכב אפוד זוהר אתם לא תעברו את הטסט. כדאי להקפיד שיש לכם אפוד זוהר ברכב כדי למנוע את האי נעימות . ברכבים מסויימים חלה חובת התקנת מטף כיבוי וברכבים אלה יש להקפיד שהמטף נמצא. אם התגלו בבדיקה מספר מנורות שרופות, משתלם להחליף אותן במכון הטסטים משום שזה חוסך המון זמן. ודאו שיש בנמצא גם מגבה ומשולש אזהרה במקרה של תקר בצמיג.
לטסט הקרוב נבוא מוכנים
לטסט הקרוב נבוא מוכנים

תקלות מכניות
התגלתה תקלה מכנית ברכב? כמובן שתקבלו הארכה של מועד הרישוי לטובת תיקון התקלה. מומלץ לתקן את התקלה בשלמותה ולא לחפש דרכים לתיקונים זולים יותר. בד"כ מדובר ברכיב שפוגע בבטיחות או בזיהום האויר. אם הבלמים שלכם לא תקינים, תאלצו ללכת למוסך מורשה כמובן ולקבל אישור רשמי ומעין אסמכתא המאשר את התיקון כדי שתוכלו לגשת בשנית למכון הטסטים ולהוכיח את התיקון שבוצע ע"י מוסך מוסמך – כשמדובר בבלמים, משרד התחבורה מקפיד מאוד.

מה עם קומבינות?
פשוט לא מומלץ. בבדיקת הטסט בודקים מכלולים אשר יכולים לפגוע באופן קריטי בבטיחות הרכב. הבדיקה השנתית לא כאן כדי למרר את חיינו, בבדיקה הזאת יכולים לגלות מכלולים תקולים שאי תפקודם יכול לגרום לתאונות קשות. לדוגמא, בודקים את מערכת ההיגוי שיכולה להתנתק בגלל טיפול לקוי ולגרום על אי שליטה ברכב(!). מומלץ להשמע להוראות ולתקן את כל תקלות כנדרש.
מאמרים נוספים אודות טסט לרכב:
טיפים לקראת טסט לרכב
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות