ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

רכב המונע בגז

עם עליית מחירי הדלק , השוק מציע מגוון פתרונות מצומצם. שדרוג הרכב והוספה של מערכת גז (גפ"מ) יכולה לחסוך לנו המון כסף.

אורטל כהן מנהל תוכן Auto1 |09/12/2013 |13:05 צפיות: 13067
seperator
בשנת 2002 הצטרפה ישראל לרשימת המדינות המתירות הפעלת רכבים בגז. בנוסף, הוטלו הקלות מס על מנת לעודד את השימוש בגז. הרווח כאן הוא כפול ופרט לחסכון הכלכלי ישנו רווח ענק לסביבה, רכבים המונעים בגז מזהמים הרבה פחות ופליטת המזהמים היא נמוכה משמעותית יחסית למנועי דלק. היתרונות כאן הם בולטים ובהמון מדינות מחייבים שימוש בגז במגזרים מסויימים כמו מוניות.
קיה פיקנטו בגרסת גז
קיה פיקנטו בגרסת גז

יתרונות נוספים 
מעבר לזיהום האויר המופחת ולחסכון הכלכלי ישנם יתרונות נוספים. שמירה על חיי המנוע בגלל שהגז מסונן ברמה מיקרונית ומספק בעירה מושלמת. פעולת המנוע נעשית שקטה יותר והבלאי בחלקי המכניקה קטן יחסית לשימוש בדלק. ברמת התיאוריה אפשר להגיד שהמרווח בין טיפול לטיפול אמור לגדול . פריסת תחנות הדלק המציעות תדלוק גפ"מ גדל משמעותית בשנים האחרונות ולא חסר איפה לתדלק בניגוד לשנים עברו.

הוספת מערכת גפ"מ לרכב
התקנת מערכת הגפ"מ ברכב היא מהירה ומתבצעת במוסכים מורשים שקיבלו את האישור בלבד. למעשה אין צורך בשום שינוי במכלולי הרכב והמערכת היא בעצם תוספת. האופציה להשתמש בדלק לא מתבטלת ואפשר לשלוט באיזה מקור אנרגיה הרכב ישתמש בלחיצת כפתור. מערכת הגפ"מ מסתנכרנת באופן אוטומטי עם מחשב הרכב ואין צורך בהחלפתו.
סיאט מיי בהנעה עם גז
סיאט מיי בהנעה עם גז

למי משתלם במיוחד להתקין מערכת גפ"מ ברכב?
נהגים שעוברים את ה-18,000 ק"מ בשנה הם הראשונים להרוויח ולמעשה הם מכסים את עלויות ההתקנה כבר בשנה הראשונה. עלות הגפ"מ הוא כחצי מעלות הדלק הרגיל ומי שנוהג המון קילומטרים יחסוך המון כסף. גם למשפחות שלא עוברות את ה-18,000 ק"מ כדאי להתקין מערכת גפ"מ משום שגם הם חוסכים לאורך הזמן. קהל יעד נוסף שנהנה מהגפ"מ הוא בעלי רכבים זוללי דלק במיוחד.
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות