ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

שיטת חישוב חדשה במחירון המשומשות

שונתה שיטת החישוב במחירון המשומשות . מינואר 2009 השיטה סופרת בשלושת השנים הראשונות את החודשים מאז עליית הרכב לכביש ומונעת בלבול.

אורטל כהן מנהל תוכן Auto1 |28/11/2013 |13:05 צפיות: 19017
seperator
השיטה מדברת על ספירה שמתבססת על חודש ולא על שנה. תאריך העליה לכביש של הרכב מצויין על רשיון הרכב. בעבר, רכב שעלה לכביש בינואר 08 היה זהה במחירון לרכב שעלה לכביש בדצמבר באותה השנה. הפרש של שנה שלא מצויין בשום מקום ויוצר בעיה וחוסר שקיפות. הספירה החדשה מתקיימת בשלוש השנים הראשונות של הרכב ולאחר מכן הספירה ממשיכה בשיטה הישנה.
חישוב שווי רכב
חישוב שווי רכב

איך אדע מה שווי הרכב שלי? 
מחירון לוי יצחק כבר עובד לפי השיטה החדשה . כדי להמחיש לכם איך השיטה מצמצמת את הפערים בין רכבים שהפער בניהם בפועל הוא אפסי, לדוגמא: רכב שנקנה בשנת 2008 ונמצא בשימוש ארבעה חודשים , נוסיף למחיר בנקוב 2% . השיטה סופרת חצי אחוז לכל חודש ומבטלת לחלוטין את עניין השנים בשלושת השנים הראשונות . ההפרש בין רכב שעלה לכביש בסוף שנת 2008 לבין רכב שעלה לכביש בתחילת 2009 הוא מינורי . בעבר, ההפרש היה גדול משום שהשנתון הוא שונה בשנה שלמה.

האם השיטה החדשה כדאית לכולם?
בתקופה האחרונה המחירון הוא משהו גמיש מבעבר. בגלל שישנם דגמים מסויימים של רכבים שחברות הליסינג קנו אותם בכמויות אדירות, ברגע שאותם הרכבים מתחילים להמכר לשוק הפרטי, הם מורידים את ערך השוק של אותו הדגם ואף משפיעים על דגמים אחרים ובעצם "מציפים את השוק" . חוק הביקוש והעצה תקף בכל ענף בעולם וברגע שהעיצה גוברת על הביקוש, המחירים יורדים באופן טבעי. 
חישוב שווי רכב מליסינג
חישוב שווי רכב מליסינג

האם כדאי לרכוש רכב שעלה לכביש לפני חצי שנה?
קשה מאוד לענות על השאלה הזאת, מצד אחד סביר להניח שרכב שנמצא על הכביש רק חצי שנה הוא רכב במצב מכני מושלם שכבר ספג את ירידת הערך הראשונה והמשמעותית . מצד שני, אולי כדאי לחכות שחברות הליסינג יוציאו לשוק כמויות גדולות מאותו הדגם ויציעו מגוון הטבות והנחות משמעותיות מאוד. לא מעט יתרונות וכן חסרונות לכל אחת מהאופציות , כדאי לעשות סקר שוק נרחב לפני שמחליטים לבצע רכישת רכב בליסינג או באופן פרטי. יש לבדוק את ירידת הערך ואת הבדל המחירים בין זמני עליית הרכבים לכביש. 

 

הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
חיפוש רכב חדש
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הגדרות נגישות