ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

תכנית הגריטה חזרה ונגמרה

תכנית הגריטה הלאומית חזרה בתחילת השבוע לפעילות כאשר תקציב מיוחד הועבר למשרד התחבורה על מנת להוריד את הרכבים הישנים והמזהמים מהכביש – תוך יומיים בלבד, נגמר התקציב

אלון דותן מנהל תוכן Auto1 |04/11/2013 |13:05 צפיות: 13589
seperator
משרד התחבורה החזיר בקול תרועה את תכנית הגריטה הלאומית שתכליתה היא הורדה של רכבים ישנים ומזהמים מהכבישים, התכנית שכבר כמה שנים מקבלת תקציב מינימלי מאפשרת לבעלי המכוניות הישנות לקבל 3,000 שקלים עבור המכונית הישנה שלהם. הבעיה הגדולה היא שעם תקציב של חמישה מיליון שקלים בשנה רק כ 1,500 רכבים הופכים לגרוטאות במסגרת התוכנית וכעת בעלי המכוניות הישנות ימשיכו לנהוג במכוניות מזהמות, ויחכו עד לשנה הבאה. 
נגמר התקציב לגריטת רכבים
נגמר התקציב לגריטת רכבים
סיום התקציב ביום אחד
תכנית הגריטה היא יוזמה משותפת של המשרד לאיכות הסביבה בראשות השר עמיר פרץ, משרד התחבורה ומשרד האוצר האחראי על פתיחת ברז התקציב. לאחר שסך התקציב השנתי של התכנית נגמר ביום אחד מנסים כעת לחפש תקציב נוסף שיגדיל בצורה משמעותית את כמות הרכבים הנכנסים לתנאי הגריטה של התכנית. למשרד האוצר יש גם אינטרס להגדיל את תקציב הגריטה משום שעל כל רכב שהופך לגרוטאה ניתן לשער שייעלה רכב חדש עליו תשלומי המיסים גדול יותר. 
 
המכוניות הישנות מזהמות ולא בטיחותיות
סיום התקציב השאיר מכוניות ישנות רבות על הכביש ורמת זיהום האוויר ממשיכה לגדול בישראל. המכונית הישנות גם אינן עומדות בסטנדרטיים המחמירים של בטיחות בדרכים ולא לכל הרכבים יש את מערכות הבטיחות המתקדמות כפי שניתן לראות ברכבים החדשים שעולים על הכביש. 
רכבים ישנים לגריטה
רכבים ישנים לגריטה
כמות גדולה של רכבים שנגרטו
כמות הרכבים שנגרטו מאז שהחלה התוכנית לראשונה בישראל בשנת 2010 עומדת על כ 27 אלף רכבים ישנים וכמות הברזל שהופק ממכוניות אלה היא גדולה מאוד. תכנית הגריטה צפויה לחזור לקראת מחצית השנה הבאה וההמלצה שלנו עבור אלו המעוניינים להיכנס לתכנית היא לשים לב לתאריך חזרת התכנית ולמהר אל משרדי הרישוי על מנת להבטיח את מקומכם בתכנית. 
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
מחיר משוער18,990

שנות אחריות

מבחני ריסוק טרם נבחן

צריכת דלק 0 קילומטר לליטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
חיפוש רכב חדש
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הגדרות נגישות