ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
או השאר פרטים ונחזור אליך מידית!
קראתי ואני מאשר/ת את התקנון
חיפוש רכב חדש

תכנית גריטת המכוניות חוזרת

התכנית הלאומית של הורדת המכוניות המזהמות והמסוכנות מהכבישים זוכה לתקצוב חדש שיעזור לבעלי המכוניות הישנות לקבל תמורה עבורן ולהביא לגריטה את המכוניות המזהמות, אך כרגיל בישראל – מעט מדי

אלון דותן מנהל תוכן Auto1 |08/08/2013 |13:05 צפיות: 15424
seperator
בשנים האחרונות המשרד לאיכות הסביבה יחד עם משרד התחבורה פועלים על מנת להביא את המכוניות המזהמות לסיום דרכן בישראל על ידי גריטה. בשנים האחרונות היה תקצוב מיוחד של הפרויקט של 18 מיליוני שקלים שהצליח להביא להצלחה גדולה בתכנית הלאומית וגם לעזור לבעלי המכוניות הישנות לקבל תמורה די טובה עבור הרכבים שלהם.
גריטת מכוניות ישנות
גריטת מכוניות ישנות
תקציב נמוך יותר לתכנית השנה
השנה התכנית קיבלה תקציב נמוך בצורה משמעותית מאוד מהשנים האחרונות וזה מספיק אך ורק להורדה של כ 1,700 רכבים מזהמים וישנים. סך התקציב של הפרויקט השנה עומד על חמישה מיליון שקלים וסביר להניח שכל התקציב ייגמר במהירות יחסית מפני שלפי הערכות יש בישראל כ-30,000 רכבים שעומדים בקטגוריות של כניסה לגריטה. לכל מי שמעוניין להביא את רכבו הפרטי לגריטה יוענקו 3,000 שקלים. עד כה נשלחו לגריטה בשנים האחרונות כ 12,000 רכבים. 
 
קריטריונים לגריטת מכונית
המכוניות שמיועדות לגריטה הן בנות 20 שנה לפחות ומגרשי הגריטה מפרקים את החלקים הרלוונטיים ולאחר מכן החלקים נשלחים לגריטה ובסופו של דבר למחזור. תכנית הגריטה בישראל היא במצב של רווח לכולם, בעלי הרכבים יכולים לעיתים לקבל תמורה גדולה יותר ממה שהרכב שלהם באמת שווה, משרד איכות הסביבה מאושר מכך שהזיהום האוויר פוחת ורשות המיסים מגדילה את ההכנסות כתוצאה מקניית מכוניות חדשות.
עוד מהלך לזיהום אוויר נקי יותר
עוד מהלך לזיהום אוויר נקי יותר
הצעה להנחות מס של מכוניות היברידיות
המכוניות החדשות שנמכרות בישראל בימים אלה הן בעלי מנועים שרמת הזיהום שלהם פחותה בהרבה מרמת הזיהום של המנועים של רכבים בני 20 שנה ומעלה. תכנית הגריטה היא לא התכנית המשותפת הראשונה של משרד התחבורה ומשרד לאיכות הסביבה, לפני מספר חודשים עלתה הצעה לפיה רכבים היברידיים יזכו להנחה משמעותית בגלל היותם פחות מזהמים מרכבים אחרים הנמכרים בישראל.
הוספת תגובה
מלא פרטים וקבל הצעות
טופס מורחב
טופס מקוצר
קראתי ואני מאשר/ת את תקנון האתר
מחיר משוער18,990

שנות אחריות

מבחני ריסוק טרם נבחן

צריכת דלק 0 קילומטר לליטר
הצטרפו לפייסבוק שלנו
חיפוש רכב חדש
מתלבטים? צריכים עזרה?
ליעוץ מקצועי לפני רכישה התקשרו
03-3727760
או השאירו פרטים ונחזור אליכם
קראתי ואני מאשר/ת תקנון האתר
הרשמו לניוזלטר שלנו
קבלו דיוור בנושא רכבים כתבות חדשות, מבצעים ומבחני דרך בחינם
הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר    הרשמה לניוזלטר
הגדרות נגישות